Jubilejní ročník Aukčních lahví Pilsner Urquell mají v rukou ženy

Letošní edice charitativního projektu Pilsner Urquell Aukční lahve oslavuje ženy. Unikátní set pivních lahví proto navrhla jedna z nejvýznačnějších českých designerek Lucie Koldová. Aukci bude navíc propagovat deset výjimečných žen, které svou prací a jednáním inspirují své okolí. Limitovanou edice deseti originálních lahví foukali odborníci ze sklárny Janštejn.

Deset ručně vyrobených pivních lahví v unikátním designu se bude dražit 9. prosince v online aukci na Mall.tv. Zájemci mohou začít přihazovat od 15 hodin a vydražená částka půjde jako vždy na konto Centra Paraple. To si za posledních devět let díky Aukčním lahvím připsalo již přes 13,5 milionu korun na pomoc lidem s poškozenou míchou a jejich rodinám.

Historicky nejdražší lahev se vydražila v roce 2018 a nový majitel za ni zaplatil 700 tisíc Kč. V loňském roce zase proběhla historicky nejúspěšnější aukce, která na konto Centra Paraple připsala více než 3,5 milionů korun. Plzeňský Prazdroj totiž s ohledem na pandemii navýšil příspěvek Centru Paraple o 1 milion korun.

Každá edice projektu Aukční lahve je inspirována originálním tématem. První dekádu této charitativní akce ukončí téma oslava žen, a proto si Pilsner Urquell vybral do hlavních rolí ženy. Tvar draženým lahvím dodala designérka Lucie Koldová, která do návrhu zakomponovala ženskou tajemnost a jedinečnost.

„Těší mě, že se mohu podílet na projektu, který spojuje dobročinnost se dvěma typicky českými tradicemi – pivem a sklářstvím. Moje radost je o to větší, že si mě Plzeňský Prazdroj vybral pro ročník, který oslavuje ženy,” říká Lucie Koldová, umělecká ředitelka české firmy Brokis. Ta se specializuje na svítidla vyráběná z odpadových střepů.

Pivovar pro letošní ročník oslovil i desítku českých a slovenských žen, které se staly ambasadorkami projektu. Najdeme mezi nimi ženy známé z televizích obrazovek i filmového plátna – herečku Magdu Vašáryovou, zpěvačku Barboru Polákovou, herečku a moderátorku Terezu Kostkovou a dokumentaristku Helenu Třeštíkovou.

Podněcovat k lepším výkonům nejen sportovce a vědce zvládají oštěpařka Bára Špotáková a předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová. Inspirací všem profesionálům i amatérům jsou také farářka Martina Viktorie Kopecká, výčepní Martina Navrátilová a ilustrátorka Eliška Podzimková.

Unikátní projekt aukčních lahví navazuje na dlouholetou pivovarskou tradici a stal se ztělesněním ukázky pivovarského a sklářského řemesla. Každý rok proto pivovar ke spolupráci vyzve jinou sklářskou huť. Letos se Prazdroj rozhodl oslovit sklárnu Janštejn, která na Vysočině sklo fouká již více než 200 let.

„Sklo a pivo vždy patřily k sobě, protože správně vychlazené pivo patří do krásné sklenice. Jsme rádi, že nás Pilsner Urquell oslovil pro svůj charitativní projekt, který spojuje to nejlepší, co v zemi máme – sklo, pivo a ženy,” říká Jan Rabell, majitel Sklárny Janštejn.

Více informací o charitativní dražbě naleznete na webu – www.aukcnilahveproparaple.cz

You may also like...