Kapela ŠKWOR vydává singlový hit Milionu hvězd se ptáš

Škwor aktuálně u fanoušků boduje seriálem live videí z loňského vyprodaného koncertu v pražské O2 areně. Koncertní oslava dvacátých narozenin populární rockové čtveřice, kterou navštívilo na 14 tisíc fanoušků, byla nadupanou přehlídkou, během níž zazněly ty největší hity bohaté kariéry Škwor. Jedním z vrcholů celé show byla silná balada Milionu hvězd se ptáš z předposledního alba Hledání Identity, která patří mezi ty vůbec nejoblíbenější skladby kapely a na základě velké odezvy fanoušků i medií se tak nyní dočkala nového singlového vydání. 

„Je samozřejmé, že sledujeme, která písnička se lidem líbí víc, a která zase naopak méně. Tahle skladba prošla určitým vývojem a přidáním živého klavíru získala nový rozměr. Vlastně jsme vymysleli další, a nebojíme se říct i lepší verzi. Už když jsme jí v tomto provedení hráli v O2 areně, bylo nám podle reakcí fanoušků jasné, že tahle úprava funguje na 1000%. Atmosféra, která při téhle skladbě vznikla, byla tak jedinečná, že rozhodnutí vypustit ji nyní jako singl, bylo vlastně celkem rychlé,“ vysvětluje kapela.

Skladba, která nejen dle ohlasu v O2 areně, ale například i na Spotify či ve fanouškovských anketách, platí za jednu z nejpopulárnějších, má tak nezpochybnitelný potenciál stát se dalším úspěšným singlovým zářezem Škworu.

„Reakce na rozhodnutí podělit se s fanoušky formou live videí a nikoliv DVD, jsou jednoznačně pozitivní. Velká část lidí už doma DVD přehrávač ani nemá, a na našem YT kanálu je možnost shlédnout všechna videa v řadě za sebou tak, jak by to bylo de facto i na nosiči a navíc i v lepší obrazové kvalitě,“ dodává k tomu Škwor.

Nic z výše uvedeného ale rozhodně neznamená, že by pražská čtveřice zahálela, když přijde na novou tvorbu. Naopak! Jak potvrzují následující slova, kapela průběžně pracuje na novém, v pořadí již desátém řadovém albu, jež má v plánu vydat na podzim příštího roku. „Nové skladby vznikají už tradičně pouze v naší produkci a s účastí nikoho ‚odjinud‘ nepočítáme. V tom tedy změny nejsou, ale všechno ostatní je tentokrát jinak. Nová zkušebna, nové studio, nové způsoby a technologie nahrávání, nový kytarista…. Momentálně nahráváme demo snímky s nápady a probíhají první nástřely zpěvů s texty.“

Foto: Jan Švanda

Než se dočkáme nového materiálu, můžeme se těšit na pokračování hojně navštěvovaného Uzavřenej kruh Tour II., které odstartuje na sklonku února, a kapela v jeho rámci odehraje dvanáct koncertů na místech, kde dlouho nebo doposud vůbec nehrála. Kompletní soupis koncertů naleznete zde, vstupenky na jednotlivé zastávky pořídíte v předprodeji sítě Ticketstream.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...