Kateřina Marie Tichá představuje akustickou verzi písně Kolemjdoucí a zve na streamované vystoupení

Je to už více než měsíc, kdy zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá představila veřejnosti své debutové album Sami (2. října 2020). Ihned po vydání sklidilo nadšené ohlasy nejen u posluchačů, ale i odborné kritiky. Písně Sami a Zničená zem se staly úvodními singly a dostaly svoji filmovou podobu. Oba videoklipy se dočkaly zasloužené pozornosti nejen na sociálních sítích. Nyní zpěvačka představila akustickou verzi písně Kolemjdoucí a oznámila, že svoji desku Sami přehraje pro své posluchače v rámci živého streamovaného koncertu v neděli 13. prosince.  

„Vždycky mě fascinovala ta chvíle, ve které se rozhoduje, jestli s někým napíšete společný příběh, nebo zůstanete pouhými kolemjdoucími. Může to být jeden pohled, jedna věta, jedno rozhodnutí zabočit do jiné ulice než obvykle… Kolemjdoucí je o dvou lidech, kteří se právě do tohohle okamžiku chtějí vrátit a změnit ho. Nepotkat se a zůstat jenom kolemjdoucím,” vysvětluje zpěvačka námět písně Kolemjdoucí. 

V komorní prezentaci písně Kolemjdoucí Kateřinu Marii Tichou za klavírem doprovází producent jejího alba Ondřej ODD Turták. Díky této verzi ještě více vynikne naléhavost textů a interpreteční síla zpěvačky. Za kameru se během natáčení postavil mladý režisér Jan Strach. 

V době, kdy je nemožné vystupovat veřejně, se Kateřina rozhodla představit své nové album fanouškům právě v akustické podobě. Živý streamovaný koncert proběhne 13. prosince 2020 z nahrávacího studia RePrague v pražských Dejvicích. Koncert se bude živě přenášet na sociálních sítích Kateřiny Marie Tiché. 

„Zahrajeme akustický set v triu s kytarou a pianem (Matouš Rohovský a Jiří Urgošík). Během přibližně 45 minut bychom rádi představili písničky z alba – a možná i jednu dvě, na které už na desce nezbylo místo,” dodává Kateřina.

https://www.instagram.com/katerinamarieticha/
https://www.facebook.com/KaterinaMarieTicha/

Foto: Radek Kudláček

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...