Kaufland zapojí všechny prodejny do potravinové sbírky, která se koná 12. listopadu

Do podzimního kola celonárodní potravinové sbírky, které proběhne v sobotu 12. listopadu, společnost Kaufland již tradičně zapojí všechny své prodejny. Průběh sbírky navíc svou aktivní účastí na prodejnách opět podpoří také zaměstnanci tohoto obchodního řetězce. “Potravinová pomoc je v současné době více než potřebná. Stejně jako v předešlých letech do sbírky aktivně zapojujeme všechny naše prodejny. Předem děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům i dobrovolníkům z řad charitativních organizací a věříme, že výtěžek překoná výsledek jarního kola sbírky,“ říká tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Sbírka bude probíhat druhou listopadovou sobotu ve všech prodejnách obchodního řetězce od 8 do 18 hodin a vítaná je veškerá pomoc. „Obrovská poptávka je po jakýchkoli potravinách, od čerstvých přes trvanlivé až po dětskou výživu, ale také po hygienických potřebách. Budeme velmi vděčni za každý, i sebemenší dar,“ uvádí ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.  

Vybrané potraviny a drogerie následně prostřednictvím regionálních potravinových bank poputují do neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova nebo lidem s psychickým a tělesným postižením.

Obchodní řetězec Kaufland Českou federaci potravinových bank podporuje dlouhodobě. Aktivně se podílí nejen na pravidelných celostátních sbírkách, ale potraviny, drogerii a finanční pomoc věnuje průběžně také z vlastní iniciativy. Mimořádnou materiální i finanční pomocí například pomohl České federaci potravinových bank překonat nedostatek potravin během pandemie koronaviru nebo v počáteční fázi uprchlické krize letos na jaře. Stejně tak zákazníci Kauflandu patří mezi ty nejštědřejší dárce. Spolu s obchodním řetězcem v loňském roce ve dvou kolech potravinové sbírky pomohli lidem v nouzi téměř 211 tunami a letos na jaře pak dalšími 80 tunami potravin a drogerie.

 

You may also like...