Disco balkan rozezní Palác Akropolis. Circus Brothers pokřtí nové album Za všim si stojim

Disco-balkan kombinující balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop, špinavý house, drsný rap a líbivý folk. To je styl, kterým se vyznačuje kapela Circus Brothers. Ta letos roztančila i návštěvníky velkých letních festivalů jako Colours of Ostrava či Letní Letná. Nyní kapela po čtyřech letech vydává své druhé album. Jmenuje se Za všim si stojim a šestičlenný ansámbl jej pokřtí 9. listopadu v pražském Paláci Akropolis.

„Za všim si stojim, to je naše motto, především pak bubeníka Tomáše Knotka. Navíc se ve tvorbě držíme toho, co nám přijde dobré a co nás baví. Nechceme se za žádnou cenu nechat ovlivnit trendy, které zrovna letí. Chceme být sví a za vším, co vytváříme, si stojíme,“ vysvětluje název alba zpěvák a klarinetista Tomáš Kůgel. Oproti debutové desce #VJERŽIM je nové album ještě o poznání pestřejší. „S hudební produkcí nám nově pomáhal Jiří Vidasov, jehož rukopis je na desce znát. Začali jsme využívat i více nástrojů včetně kláves a elektrické kytary. Jelikož skoro každou píseň napsal jiný člen kapely, je album velmi pestré, ale stále v našem stylu,“ říká Kůgel.

Videoklip Nestíhám: youtube.com/nestiham
Videoklip Do nosu nafúkané: youtube.com/do-nosu-nafukane

Za všim si stojim obsahuje devět skladeb – od pomalé balady přes kletzmer, balkan-punk až po psychedelické techno. Jak už je u Circus Brothers zvykem, nechybí vtipné a rafinované texty. Ty psal často život sám. Ostatně třeba v písni Nestíhám, ke které kapela nedávno vydala i videoklip, se asi najde tak trochu každý. Album vychází na CD a streamovacích platformách, v budoucnu kapela plánuje i vinyl.


Na křtu v Paláci Akropolis, který startuje v 19:30, rozšíří tradiční sestavu Circus Brothers další muzikanti na klávesy, cimbál a baskřídlovky. Jako předkapela vystoupí Petr Soukup a Jiří Vidasov. Vše zakončí after party s DJ Le Petit Nicolas. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut. Do konce roku chystá kapela ještě společný křest s MYDY v Brně a prosincový koncert v Cross Clubu. Více informací se dozvíte na sociálních sítích Circus Brothers.

Kapela Circus Brothers je pevná součást klubové a festivalové scény v České republice. Její historie sahá až do roku 2012. Některé členy totiž fanoušci dobře znají i z předchozího působení pod názvem Circus Problem. Šestice se inspiruje českou a balkánskou dechovkou, ke které si podle chuti přimíchává disco, rap, techno, house, elektronické beaty nebo folk.

V minulosti Circus Brothers vystoupili na mnoha akcích a festivalech, včetně těch nejprestižnějších jako například Colours of Ostrava, Letní Letná, Rock for People, Mighty Sounds, Rock for Churchill, Soundtrack Poděbrady, Mezi ploty, Pálavské vinobraní nebo Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Její historii zdobí i společný koncert s legendárními Fanfare Ciocarlia a vystoupení na prestižní akci Eurosonic 2019.

You may also like...