Kniha Ondřeje Závodského – Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel

Kde se zájmy oligarchů střetávají s principy demokracie? Jak tato bojiště odhalit a uhájit na nich principy občanské společnosti? Jak se na Ministerstvu financí pracuje pod Andrejem Babišem? V Paláci knih Luxor proběhla beseda s právníkem a členem Nadačního fondu proti korupci Ondřejem Závodským, filosofem, pedagogem FF UK a aktivistou Václavem Němcem a redaktorkou a analytičkou Janou Klímovou nejen o nových hrozbách české demokracie! 

Kniha poukazuje na historickém vývoji, definicích jednotlivých oligarchických skupin a projevech oligarchizace na novou hrozbu pro mladou českou demokracii. Ondřej Závodský využil několikaletou zkušenost koexistence s Andrejem Babišem na Ministerstvu financí a neváhal otevřeně popsat oligarchovy projevy, zájmy i další zákulisní praktiky.

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné podpora a odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Foto z besedy o knize: Petr Brodecký

You may also like...