Koncert v Jihočeském divadle k poctě Paca de Lucía

25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na tuto osobnost, která změnila flamenkový žánr a mnohým z nás do něj otevřela dveře. Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů přímo ze Španělska. V repertoáru koncertu nebudou chybět slavné Pacovy skladby. Během koncertu proběhne projekce  z Pacova života a jeho tvorby.

Účinkující:

Morenito de Triana (SK) / kytara, zpěv
Michael Cába (CZ) / cajon, perkuse
Mateo Garriga (CZ) / cajon, potlesky
Pavel Křížovenský (CZ) / saxofon, příčná flétna

Speciální hosté:

Andrés de Jerez (ESP) / zpěv
Ivan Vargas (ESP / tanec

Slovo o Pacovi

Byl to vynikající kytarový virtuóz, některými odborníky považovaný za nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. Působil také jako jazzový a klasický kytarista a byl, mimo jiné, také znám jakožto velký obdivovatel a propagátor španělského hudebního skladatele Manuela de Fally. Flamenco obohatil o perkusivní hudební nástroj cajón.

Na kytaru hrál už od svých pěti let. Profesionálním kytaristou se stal z otcova popudu už v 11 letech. Nejprve vystupoval se svým bratrem Pepém, teprve později se dal na sólovou dráhu. Legendární dvojici stvořil s flamenkovým zpěvákem Camaronem de la Isla. Čeští diváci měli možnost ho vidět ve filmech Carlose Saury “Carmen”, “Flamenco” nebo “Flamenco, Flamenco”. V České republice koncertoval několikrát, naposledy v roce 2013 na flamenkovém festivalu v Olomouci.     

Koncert se koná 28.11.2021 od 20 hod. Předprodej vstupenek na webu divadla
Pokladna divadla: Jihočeské divadlo, p.o., Dr. Stejskala 424/19, 370 01 České Budějovice.

 

You may also like...