Tradiční vánoční výstava v Muzeu Karlova mostu

Stejně jako vánoční dárky, patří i návštěva výstavy betlémů v Muzeu Karlova mostu neodmyslitelně k Vánocům. Tradiční výstava, doplněná právě o expozici „Tradice obdarovávání“, bude pro veřejnost slavnostně otevřena první adventní neděli, 28. prosince 2021 ve 12:00 hodin a potrvá až do 2. února 2020, tedy do svátku Hromnic.

Již ve středověku bylo zvykem obdarovávat své blízké na Štědrý den a Nový rok. Jakým způsobem si lidé předávali dary na českém venkově? Jaké tradice se zachovaly až do dnešní doby? Jak lidé dříve uctívali prostřednictvím vánočních darů nejen jeden druhého, ale i přírodu či svůj majetek? To a mnohé další se návštěvníci dozvědí na výstavě v Muzeu Karlova mostu.

Navíc se připravte i na spoustu zajímavostí o svátku „Tří králů“ nebo hlavních nositelích darů, sv. Mikuláši či samotném Ježíškovi. Muzeum tradičně představí své unikátní betlémy, například Slaměný betlém v životní velikosti Vltavský rybí betlém zapsaný v České knize rekordů, Africký z ebenového dřeva, Námořnický, či betlém z kukuřičného šustí.

Muzeum Karlova mostu s.r.o., Platnéřská 191/4, Praha 1 – Staré Město.

 

 

 

 

 

 

You may also like...