Křest anglické knihy spisovatelky Jany Raily Hlavsové: Diaries from a crypt

Deníky o osudu sedmi parašutistů skrývajících se uprostřed nacisty okupované Prahy. Deníky, které nikdy nemohly být napsané, ale jejichž vytvoření bylo inspirováno historickými fakty a dokumenty, vzpomínkami pamětníků a dopisy i deníky padlých účastníků těchto událostí.
Kniha autentickou formou líčí vyhrocené okamžiky od atentátu na Reinharda Heydricha až po slavný sedmihodinový boj sedmi parašutistů proti obrovské přesile v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Příběh inspirovaný geniem loci místa, kde se tito muži skutečně ukrývali posledních tři týdny svého života.  

Foto: Petr Brodecký

Česká verze knihy si svůj křest odbyla 17. 6. 2018 a od té chvíli si v českých krajích vedla velmi dobře. Protože se objevila poptávka i z řad nečesky čtoucích fanoušků nejen operace Anthropoid, následující rok si nakladatelství Epocha nechalo pořídit překlad do angličtiny pod editorskou taktovkou Judda Burdena a jeho dcery Anny. A tak v druhé polovině roku 2019 vychází slavný příběh sedmi parašutistů, kteří bojovali sedm hodin proti sedmi set násobné přesile. A kdy jindy takový příběh pokřtít, než 7. prosince. Na křest knihy přijela osobně autorka knihy, Raila Hlavsová. Kmotrem anglické verze Deníků z krypty se stal Guy Roberts, umělecký ředitel Prague Shakespeare Company. Tento přední světový odborník na hraného Shakespeara se ujal i role moderátora křtu a v průběhu večera přečetl několik ukázek z knihy. Tu je možné sehnat během celého prosince ve vybraných kamenných obchodech i webových portálech. 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...