Výstava fotografií Jiřího Křenka FORMULE 1 NA DOTYK

Často obdivujeme nádheru, mistrně zachycenou fotografem během tisíciny vteřiny. Takové umělecké dílo vzniká velmi často při rychlosti zabíraného objektu okolo 300 km/hod. Nejvýznamnější český fotograf Formule 1, MgA. Jiří Křenek si vás dovoluje pozvat na výstavu do Czech Photo Centre v Praze.

Jak začínal:
Jiří se narodil v Praze, v únoru 1974. Hlouběji se začal zajímat o focení již v sedmé třídě. Velmi rád fotil i sám vyvolával fotky již jako třináctiletý kluk! Jak sám říká „na učilišti v Praze i na dalším studiu na Slezské univerzitě v OPAVĚ jsem měl moc dobré učitele, Jiřího Škocha, Aleše Kuneše a na univerzitě i mistry oboru Jindru Štreita a Profesora Vladimíra Birguse.“ Je rád, že i jim snad dělá radost, když od civilních dokumentů té nádherné porevoluční doby (Hypermarkety, Mobily a Městečka) přešel právě k focení těch nejrychlejších aut na světě! Měl i dobrou sportovní průpravu neboť byl velmi dobrým gólmanem v ledním hokeji, chytal i nejvyšší dorosteneckou ligu za 1. ČLTK Praha.

Jak šel čas:
V letošním roce oslavil 45 let a Formuli díky úspěšnému konkurzu v roce 1992 do tehdejšího „Světa Motorů“ fotí již 25 let!!! Do roku 2008 fotil pro vydavatelství AXEL SPRINGER Praha a dále již působí jako volný fotograf. Měl to šestí, že již delší dobu pracuje pro stáj MERCEDES a tak se mu splnil i jeho sen, osobně fotografoval 3 roky MICHAELA SCHUMACHERA. Ve svém objektivu má nyní především šestinásobného mistra světa Lewise Hamiltona, jezdce stáje Mercedes.

Foto z výstavy: Livio Zanotto

Co na výstavě uvidíte:
Především jednu naprosto unikátní fotografii Michaela Schumachera ve formátu 245 x 165 cm, která byla poutačem výstavy Jiřího Křenka v Ludwig Muzeu v německém Koblenzi a po delší době se Jiří rozhodl vystavit i vítěznou fotografii z nejprestižnější Evropské soutěže konané pod názvem „GRAND PRIX DE LA PLUS BELLE PHOTO DE L’ANNÉE“ v Paříži z roku 2004. Kdy se stal prvním fotografem ze střední a východní EVROPY, který ji vyhrál! Přijďte se, ale především podívat na 12 dosud nikdy nevystavených fotografií. Stojí to za to!

Formule 1 na dotyk, autor Jiří Křenek
Galerie Czech Photo Centre
(Seydlerova 2835/4, Praha 5 – Stodůlky, 100m od stanice metra Nové Butovice)
Datum trvání výstavy: 4. 12. 2019 – 12. 1. 2020

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...