Křest knihy Václav Neckář – Šíleně veselý princ od Pavla Hénika

Slavnostní křest dlouho očekávané knižní novinky s názvem Václav Neckář – Šíleně veselý princ se konal 16.10.2023 v Karlíně. Křtu se kromě dalších hostů zúčastnil i sám Václav Neckář, legendární zpěvák a herec, který se zapsal do srdcí milionů lidí napříč generacemi. Za pár dní oslaví 80. narozeniny a spisovatel Pavel Hénik si pro něj k tomuto životnímu jubileu připravil opravdu velkolepý dar, nádhernou velkoformátovou publikaci, která mapuje umělcův život a kterou doprovází i množství fotografií a rozhovorů s hvězdami jako Marta Kubišová nebo Petr Janda.

Křtu se kromě autora titulu Pavla Hénika a Václava Neckáře zúčastnil i bratr Jan Neckář, herečka Hana Holišová nebo logopedka PaedDr. Marcela Michaličková, která Václavu Neckáři pomohla po těžké nemoci opět mluvit. Václav Neckář i jeho bratr prozradili, že díky knize objevili fotografie, o kterých netušili, že vůbec existují. Václav Neckář zavzpomínal na náričné období, kdy jak sám řekl, nebyl schopen říct souvislou větu, a vyjádřil velké díky logopedce PaedDr. Marcele Michaličkové, díky níž mohl opět začít mluvit a zpívat. Herečka Hana Holišová pronesla krásnou řeč, po které si vysloužila od Václava Neckáře objetí. Adam Pýcha z KNIHY DOBROVSKÝ, který akcí provedl, ocenil zápal autora Pavla Hénika, se kterým se do tvorby titulu vrhnul. 

Akci si nenechali ujít ani zakladatelé nakladatelství Petr Dobrovský a Petra Dobrovská, stejně jako například herečka Kateřina Bláhová a pěvkyně Andrea Kalivodová.


Václav Neckář
bezpochyby patří k největším legendám české pop-music. Kariéru odstartoval v šedesátých letech a koncertuje až do dnešních dnů. Už 23. října 2023 oslaví osmdesáté narozeniny a tato kniha je dárkem jemu a jeho fanouškům. Publikace obsahuje desítky fotografií, které provází poutavé vyprávění. Na spletité cestě životem Václava potkala sláva a fenomenální úspěch, ale také zákazy, šikana a nakonec i těžká nemoc. Na čas sice upadl do zapomnění, ale po letech se znovu vrátil na výsluní a svými písničkami získal srdce posluchačů o tři generace mladší.

Kniha je unikátní i tím, že na zážitky s Václavem v rozhovorech zavzpomínali Marta Kubišová, Jan Neckář, Jan Hammer, Michal Horáček, Petr Janda, Michael Prostějovský, Zdeněk Prokeš, Josef Jelínek, Zuzana Zemanová, Josef Kolín, Marcela Michaličková, Dušan Neuwerth, Jaromír Švejdík a Jan Cina.

Foto: Jaroslav Hauer

You may also like...