Veletrh FOR KIDS představí interaktivní produkty, které dominují světu hraček

O trendech ve světě hraček mají výrobci i prodejci jasno. Nejvíce letí ty, které děti rozvíjí a vzdělávají. Veletrh hraček a potřeb pro děti FOR KIDS je místem, kde je možné vybírat z největšího množství produktů a také se poradit s odborníky, co pro své nejmenší vybrat. Veletrh proběhne ve dnech 20. až 22. října v PVA EXPO PRAHA a kromě nákupů a rad odborníků přinese i příležitost setkat se s významnými osobnostmi. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Popularita v sortimentu hraček bývá vrtkavá a kromě stálic jako LEGO, panenky Barbie či plyšových hraček přináší trh každoročně plno novinek. Jedno mají ale ty nejoblíbenější společné – jejich přidanou hodnotou jsou kromě zábavy také naučné prvky, edukace, rozvoj. Michal a David Vaníčkovi, populární Dva tátové, mají o trendech jasno: „Edukativní rozměr hračky je v podstatě nezbytný pro aktuální prodej a také kvalita její výroby. Počítání, poznávání abecedy, hry, které lze použít k logopedii, po všem je veliká poptávka a zákazníci jsou rádi, když jim dokážete poradit.“ Jak dodávají, světoví výrobci se také obracejí k ekologii, používají dřevo z ekologického hospodářství, recyklovaný plast a podobně. Právě s touto dvojicí se budou moci setkat návštěvníci FOR KIDS.

To, jak důležité je, aby byla hračka interaktivní, potvrzuje i Kateřina Hatašová ze společnosti WORMELEN group provozující síť obchodů Bambule: „Propojování naučných prvků s hračkami je v současné době u výrobců trendem. Jako příklady můžu zmínit interaktivního tuleně Silvera, který děti seznamuje s problematikou znečištění oceánů. Interaktivní Robot Robin dětem hravou formou představuje základy Sluneční soustavy a vesmíru. Dětská elektronika infini FUN zase kombinuje atraktivní elektroniku a herní prvky, které učí barvy, abecedu nebo čísla, a to děti již od dvou let.“

Nové kolekce i zábava

Veletrh bude výjimečný svou pestrostí. A to skladbou zúčastněných značek i interaktivními expozicemi, hosty a programem. Například IQLANDIA předvede pokusy s kapalným dusíkem, na stánku ZOO Praha se děti i dospělí dozvědí spoustu informací o životě zvířat v zoologické zahradě a nebude chybět ani přednáška Abeceda teraristiky. Pohled do vesmíru zase nabídne Mobilní planetárium. Akce přinese jednu technickou zajímavost, aplikaci Uneeqly, kterou mohou návštěvníci využít jako průvodce a zároveň soutěžit o cupcaky. V aplikaci čeká bonusová karta vystavovatelů, kteří nabízejí zvýhodněné nákupy či dárky.

Setkání s hvězdami

V PVA EXPO PRAHA bude možné setkat se také s mnoha zajímavými osobnostmi. V sobotu 21. října přijde na celý den podpořit dobrou věc do Letňan televizní moderátorka Kristina Kloubková, která se stane dobrovolnou pomocnicí na stánku charitativního projektu Klokart. Mimo jiné také vyzpovídá na pódiu ředitelku Fondu ohrožených dětí. Hvězdnou návštěvu bude mít i expozice Linteo Baby, kam zavítá na setkání s návštěvníky zpěvačka Monika Bagárová. Na stánku společnosti Thule se v sobotu objeví úspěšný biatlonista Lukáš Krčmář a v čase 11:00 až 11:30 bude možné získat jeho autogram.

Těšit se návštěvníci mohou i na zajímavý program. Proběhne 1. ročník soutěže výtvarníků, designérů a návrhářů značek DESIGN SPRÁVNÉ HRAČKY. Pro české firmy, které se věnují výrobě nebo prodeji hraček, bude uspořádána událost JARMARK HRAČEK. Během veletrhu bude také možné prohlédnout si exponáty nominované v soutěži SPRÁVNÁ HRAČKA.

Bude možné prohlédnout si designovou postýlku od ARTABAN STUDIO, která vyhrála soutěž BIGSEE WOODDESIGN AWARD 2022, smyslové boxy SMYSLÍK, novou kolekci zboží od značky Thule, kreativní sady, výukové karty či dřevěné značky JOU JOU, ilustrované produkty z EPIPÍ, zdravé potraviny pro celou rodinu LEPŠÍ SLOŽENÍ, kaučukové hrací podložky GugutheHero, kvalitní dřevěné hračky LIŠÁRNA, produkty z dílny BaaVi či rozvojové a edukační hračky CHYTRÁ OPIČKA a mnoho dalších zajímavostí. Souběžně s veletrhem FOR KIDS se budou konat také kosmetický veletrh FOR BEAUTY, festival interaktivní zábavy a videoher FOR GAMES a výstava FOR MODEL & CREATIVE.

You may also like...