Křest nové knihy Vombat Jirka je statečný

Vydavatelství Mladá fronta vydává knižní novinku od autorky příběhu Evy Papouškové a ilustrátorky Galiny Miklínové Vombat Jirka je statečný. Příběh o oblíbeném Vombatovi je určen pro děti od 3 let a byl představen na knižním veletrhu Svět knihy 2019.

Autorky v novince navazují již na úspěšnou prvotinu s názvem Vombat Jirka, která si brzy získala pozornost nejmenších dětí. Vombat je zvláštní zvířátko, které žije na druhé straně zeměkoule, až v daleké Austrálii. Hrozně rádo spí a taky hrozně rádo hrabe díry. I malý vombatí kluk Jirka je rád hrabe jako jeho tatínek. Jenomže i malí vombati musí chodit na nočník. A tak maminka rozhodne – nejdřív nočník, pak hrabání. Jirka sedí a sedí, ale na nočníku se mu nedaří. Chodí kolem něj kamarádi a udílejí mu všemožné přátelské rady, co dělat, aby se dařilo. Klokan radí skákat, husa zase hodně pít… Dopadne to samozřejmě kýženým, i když trochu překvapivým, výsledkem – koneckonců tato nesmírně vtipná a krásně ilustrovaná kniha pomůže těm nejmenším dětem a jejich rodičům, aby to na nočníku vždycky dobře dopadlo.

Nová pozorování vombatů v Austrálii vedla k zajímavým vědeckým objevům. Například způsob, jakým se vombat vyrovnává s krajní situací a svým nepřítelem, vedl autorku Evu Papouškovou k napsání druhého vombatího příběhu – tentokrát o nebezpečí. A to si pište, že má dobrý konec. Liška Vilhelmína, která plánovala sežrat celou vombatí rodinku, neslavně ostrouhá způsobem, jakým se to ve skutečnosti děje i v moudré přírodě.

Slavnostní křest knihy se konal ve čtvrtek 23. května 2019 v kavárně Divoké Matky. Slovem provázel Petr Vacek a knihu pokřtila herečka Dasha Bláhová.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...