Krimi parodie Případ mrtvého nebožtíka je dotočena

Tvůrci krimi parodie s názvem Případ mrtvého nebožtíka mají za sebou poslední natáčecí den. Po červencovém natáčení v Olomouci se štáb přesunul do Litoměřic, kde v místní nemocnici vznikly poslední scény filmu s Davidem Novotným, Hanou Vagnerovou, Lukášem Příkazkým nebo Martinem Myšičkou a Evou Holubovou.

Film producenta a režiséra Miloslava Šmídmajera podle scénáře Lumíra Holčáka je komedií, která si otevřeně utahuje z kriminálek, jichž jsou plné obrazovky. „Využíváme klišé kriminálních žánrů, což herce bavilo tak, že nabízeli další situace a líbilo se jim jít občas přes čáru. Teď jen doufám, že se nám hodně z toho, co se podařilo vytvořit na place, povede přenést i na plátno,“ vysvětlil Miloslav Šmídmajer, který už s Lumírem Holčákem spolupracoval na úspěšné komedii Probudím se včera.

„Doufám, že se ta radost z natáčení, to, že jsme se tím sami kochali a navzájem pro sebe byli vtipní, na to plátno opravdu dostane,“ dodal představitel hlavní postavy majora Prubnera David Novotný„Když už to režisérovi přišlo moc, tak nás utnul, ale když se mu to líbilo, tak to vzal, nebo jsme to společně poupravili,“ řekl Novotný, jemuž sekundují další tři vyšetřovatelé – Skálová (Hana Vagnerová), Rorýs (Martin Pechlát) a Dymák (Lukáš Příkazký).

Poslední natáčecí den filmu se na place objevila i Eva Holubová, která svoji mini roli přijala velmi ráda. „Mám ráda Miloše Šmídmajera, mám ráda jeho tvorbu, mám ho ráda jako člověka, a tohle byla šance se s ním zase vidět,“ svěřila se herečka.

Hlavní postavou komedie je major Prubner, který spolupracuje na vyšetřování podivného případu vraždy s detektivy Skálovou, Rorýsem a Dymákem. Děj filmu je však pouze záminkou pro humor – jak situační, tak slovní. Využívá mnohokrát viděné a donekonečna opakované postupy pátrání i klišé, kdy stopy vedou k někomu, aby později bylo odhaleno, že pachatelem je někdo jiný – někdo, kdo se celým příběhem pohyboval.

Foto: Bio Illusion – Zuzana Panská

V dalších rolích diváci uvidí herce, jako jsou Miroslav Táborský, Tereza Srbová, Eva Holubová, Anna Polívková, Milan Šteindler, Filip Kaňkovský, Lenka Krobotová či Klára Melíšková.

Film přijde do kin v lednu 2020, distributorem je společnost Falcon, hlavním partnerem TV Nova.

Režie a producent: Miloslav Šmídmajer
Námět a scénář: Lumír Holčák
Kamera: Peter Beňa
Střih: Adam Dvořák
Hudba: Ilja Cmíral

You may also like...