Kudrnatá příručka Kateřiny Pechové a Renaty Stiborové učí ženy zkrotit kudrnatou hřívu

Při pohledu na kudrnaté vlasy sklízí řada žen obdivné pohledy a komplimenty. Péče o takový účes ale může být bez dostatečných zkušeností pořádný oříšek. Právě se starostí o vlny, lokny i kudrliny ženám všech věkových kategorií pomůže Kudrnatá příručka Kateřiny Pechové a Renaty Stiborové. 

Hlavním posláním Kudrnaté příručky je pomoci ženám naučit se pečovat o vlnité a kudrnaté vlasy. Knížka plná fotografií a barevných ilustrací nabízí užitečné rady, tipy a triky, po kterých budou všechny vlny, lokny i kudrliny vypadat naprosto božsky, a hlavně budou zdravé a plné síly. Informace a postupy, jak s kudrnatými vlasy zacházet a starat se o ně, jsou inspirované světoznámou Curly girl metodou Lorraine Masseyové, ale zakládají se především na letitých zkušenostech a postřezích autorek. Jak herečka a zpěvačka Kateřina Pechová, tak odbornice a zakladatelka kudrnatého e-shopu curlymyself.com Renata Stiborová si totiž prošly mnoha starostmi a trápeními, aby se nakonec staly hrdými majitelkami zdravých kudrnatých vlasů.

Nápad na Kudrnatou příručku se zrodil v mojí hlavě přesně před rokem v dubnu, kdy jsem už nějakou dobu metodu CGM (curly girl method) zkoušela právě díky Renatě, kterou jsem objevila přes Instagram. Začalo mi psát často spousta žen s otázkami, jak tedy správně o kudrny a vlny pečovat, co používat, co naopak ne, a jelikož odborník nejsem, oslovila jsem Renatu s nápadem na sepsání všech pravidel a rad ohledně této metody, veselou a barevnou formou, jakou je Kudrnatá příručka,“ říká o Kudrnaté příručce jedna z autorek herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Pechová.

Kudrnatá příručka vyšla 20. května 2022 v nakladatelství Euromedia a je ji možné zakoupit online i v knihkupectvích po celé republice. Kniha byla slavnostně pokřtěna v divadle Lucie Bílé, která má s neposednými kudrnami vlastní bohaté zkušenosti. „Káťa Pechová je moje milá kolegyně z muzikálů Láska je láska a Maminy a sama mám od přírody kudrnaté vlasy, a její rady a tipy už dlouho sleduji a zkouším. Doufám, že se knize bude dařit a pomůže zkrotit mnoho kudrn,“ přeje Kudrnaté příručce Lucie Bílá a autorka knihy Kateřina Pechová dodává: „Milujte své vlny a kudrny! Jste díky nim jedinečné!

Ukázky z knihy:

Tím, že se vlasy třou o polštář, dochází k jejich poškození a cuchání. Navíc bavlněný polštář pohlcuje vlhkost, takže se málokdy ráno probudíme s krásným kudrnatým účesem, jako měla Julia Roberts ve filmu Pretty Woman.

Proto je dobré spát v tzv. ananasu (volnějším culíku na vrchu hlavy). Vlasy protáhněte saténovou gumičkou, ideálně z hedvábí. Také povlak na polštář je nejlepší saténový (hedvábný), protože je šetrný nejen k vlasům, ale i k vaší pleti (takže win-win).

Nebo spěte v multifunkčním šátku (tunelu), který jednoduše přetáhnete přes hlavu, takže dopřejete vlasům ochranu a možnost zachovat si tvar až do rána. Kvalitní bonnety neboli čepečky jsou nejen další možností noční ochrany, ale i prudce elegantní volbou hodnou princezen!

Takto své vlasy ochráníte a ráno po jejich rozpuštění ušetříte spoustu času, který by vám zabral náročný refresh (oživení).

(z kapitoly Chraňte vlasy i při spánku)

Kateřina Pechová

Mimo to, že jsem majitelkou kudrnatých vlasů, jsem divadelní herečka a především milovnice knih, psaní, zvířat, dobrého jídla a své rodiny. S vlasy jsem si opravdu hodně dlouhou dobu nevěděla rady a už vůbec netušila, že existuje nějaká speciální péče přímo pro vlnité a kudrnaté vlasy. Ano, v drogeriích na mě vyskakovaly různé šampony a masky s nápisem „pro kudrnaté vlasy“, ale to bylo asi tak vše, co jsem pro ně dělala.

Renata Stiborová

Jmenuji se Renata, jsem máma dvou kluků a majitelka e-shopu specializujícího se na péči o kudrnaté vlasy CurlyMyself. Tak jako spousta z vás, i já jsem si prošla obdobím nenávidění a ničení svých kudrnatých vlasů. Jejich potenciál a lásku k nim jsem objevila až před pár lety díky Curly Girl metodě. Nyní veškeré své znalosti s radostí předávám dál formou příspěvků a videí. Stále se učím, testuji a zkouším, abych mohla co nejlépe poradit a doporučit postupy i produkty na míru vašim vlasům.

Foto: Jaroslav Hauer

You may also like...