Kniha Ládi Hrušky Průšvihy drzého záškoláka

Miky Marný není ve škole ani za školou vůbec marný! Je to úplně normální šesťák. Nesnáší učení, protože na světě je přece spousta užitečnějších věcí, než sedět jako bábovka nad úkolama. Občas dostane poznámku, jelikož je někdy drzý, a sem tam zajde i za školu. Nejvíc ale o víkendu – školník totiž zapomíná vypínat wi-finu, takže si tam Miky může hrát na tabletu, když to má doma zrovna zakázaný! Hlavně je ale Miky správnej kluk, co má spoustu bezva kamarádů s kupou problémů. Ještě že si Miky dokáže se vším poradit! A poradí i tobě – jak si vyrobit vlastní jedlý sliz a super kryt na mobil nebo jak zatočit s pupínkama na ksichtíku. A to se cóóó? Vyplatí!!! 

Ukázka z knihy:

„U nás ve škole máme už delší dobu slizománii. Slizy musíme schovávat před učitelama v taškách, takže se občas dostanou mezi učebnice. To je pak průšvih i doma, a tak je radši skrejváme pod lavicí, ať je klid. No dobře… Někdy skončí i za tabulí nebo v záchodový míse – tam slizy končí dobrovolně i nedobrovolně. 
Dobrovolně, když už přestanou fungovat a slizovat a jen se lepí.
Nedobrovolně, když nám je učitelka zabaví a musím je jít potupně před celou třídou vyhodit. To se pak jeden cejtí jak na popravě – jít na WC spláchnout svého miláčka, se kterým se uklidňuješ, když tě škola stresuje…
Je to strašně nechutný a ponižující.
Kvůli oblíbenýmu slizu u nás ve třídě padlo už několik poznámek. Učitelé někdy dokážou být fakt dost vtipný, HAHA!

Křest knihy se konal v Paláci knih LUXOR, pokřtil ji Ruda z Ostravy.

Foto: Petr Brodecký

Láďa Hruška (*1978) vystudoval pedagogickou fakultu na univerzitě v Hradci Králové, ale v roli učitele biologie a chemie příliš dlouho nepobyl. V roce 2002 se vydal nabírat první novinářské zkušenosti do regionálního deníku, kde působil jako redaktor. Později začal pracovat zejména pro rádio a televizi – jako reportér a zejména moderátor.

Knihu vydalo nakladatelství Pikola.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...