Laminátka z Techmanie dorazila do Železničního depozitáře NTM v Chomutově

13. listopadu 2021 byla na trase Plzeň–Cheb–Chomutov jako tažené vozidlo soupravy zvláštního vlaku přepravena z Plzně do Železničního depozitáře Národního technického muzea v Chomutově právě probíhající nová akvizice NTM – prototypová elektrická lokomotiva pro střídavou trakční soustavu S699.001 tzv. Velká laminátka.

Přeprava právě probíhající nové akvizice Národního technického muzea – prototypu šestinápravové elektrické lokomotivy pro střídavou trakční soustavu S699.001, přezdívané Velká laminátka, se uskutečnil dne 13. listopadu 2021 po trase Plzeň–Cheb–Chomutov. Neprovozní lokomotiva byla již v minulém týdnu převezena z plzeňské Techmania Science Center do plzeňského depa Českých drah, kde prodělala prohlídku a přípravu na přetah. Lokomotiva bude vyjíždět z depa v Plzni okolo 10. hodiny, řazena bude do soupravy zvláštního vlaku jako tažené vozidlo a bude doprovázena doprovodnými a brzdícími vozy. Souprava pojede sníženou rychlostí.

Lokomotiva S699.001, jejíž koupě do sbírek NTM právě probíhá, je další z řady úspěšných akvizic Národního technického muzea, které v tomto roce obohatilo své sbírky o desítky kolejových vozidel – naprostých unikátů i vozidel typických pro československou železniční historii i současnost.

Vozidlo bylo převezeno do Železničního depozitáře NTM v Chomutově, kde bude vystaveno v příštích letech pro návštěvníky během sezónního zpřístupnění depozitáře. Po dokončení stálé expozice Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží v Praze je předpokládáno vystavení této významné kulturní památky právě zde. Ani jedna z lokací nevylučuje příležitostné vystavení na dalších místech, domovskou Plzeň nevyjímaje.

You may also like...