LaSalle zahájila výstavbu prémiového maloobchodního a kancelářského projektu v ulici Na Příkopě

Společnost LaSalle Investment Management, jež patří k předním světovým správcům investic do nemovitostí, zahájila na prestižní adrese pražské třídy Na Příkopě výstavbu projektu 100YARDS. Díky propojení tří v ulici sousedících objektů zde vytvoří víceúčelový komplex světového formátu, který nabídne prvotřídní maloobchodní i kancelářské prostory. Práce na přestavbě komplexu, jehož historie sahá do 19. století, již probíhají a zahájení provozu 100YARDS je naplánováno na druhou polovinu roku 2024. Návrh projektu vytvořilo architektonické Studio acht pod vedením Václava Hlaváčka, jeho správou byla pověřena společnost Gleeds.

Název projektu byl inspirován celkovou délkou fasád tří propojených budov: domů s adresami Na Příkopě 23, 25 a 27. Ta činí, optikou imperiálního měřicího systému, právě 100 yardů, což je ekvivalent zhruba
91 metrů. Zároveň délka takto spojené fasády představuje zhruba 10 % celkové délky ulice Na Příkopě. To znamená, že po svém dokončení projekt nabídne nejdelší souvislou plochu pro prezentaci v lokalitě ikonické nákupní třídy nabízenou jedním pronajímatelem.

Pro projekt je charakteristické využití technologií šetrných k životnímu prostředí i vysoké standardy wellbeingu, a to od počátku jeho vzniku po zahájení provozu. Mezi tyto prvky se řadí systém omezení světelného znečištění, podpora využívání obnovitelných zdrojů elektřiny prostřednictvím objednávek energie ze zelených zdrojů či inteligentní měřicí systémy a kontrola spotřeby elektřiny. V budově bude instalováno také řešení pro záchyt dešťové vody, jež bude sloužit k zalévání tamní zeleně. Pokročilý systém hospodaření s pitnou vodou pak umožní až třetinové úspory při její spotřebě.


Udržitelné přístupy se promítají už do samotného procesu výstavby 100YARDS. Projekt vzniká s využitím nízkoemisních materiálů, dochází i k opětovnému využívání původních stavebních materiálů, což přispívá ke snížení emisí uhlíku v životním cyklu budovy. Po dokončení předloží LaSalle projekt k hodnocení v rámci systému akreditace LEED® s cílem dosáhnout úrovně Gold.

Rekonstrukce bere v potaz i památkovou hodnotu celé lokality a zachovává prvky klasicistní fasády, jež podtrhuje prémiový charakter nemovitosti.

Z nájemního hlediska poskytne 100YARDS výjimečné příležitosti. Dostupná zde budou tři podlaží prvotřídních maloobchodních prostor, z toho dvě nadzemní a jedno podzemní. Celková plocha pro retail bude činit 3 600 metrů čtverečních. Nabídne možnost flexibilního uspořádání a zázemí až 1 000 metrů čtverečních na jednotku. Díky tomu se projekt stává ideální destinací pro vlajkové tuzemské prodejny nejvýznamnějších globálních značek. Exkluzivním agentem pro pronájem maloobchodních prostor 100YARDS se stala společnost Cushman & Wakefield.

Projekt rovněž nabídne 3 500 metrů čtverečních prémiových kanceláří napříč třemi patry. Budoucí nájemci zde mohou využít jak jejich flexibilních dispozic, tak 300 metrů čtverečních otevřených prostor na terasách či ve vnitrobloku se zelení, jež skýtají příjemné prostředí pro práci i setkávání ve venkovním zázemí. Pronájem kanceláří zastřeší v exkluzivním zastoupení společnost JLL.

Spojením tří historických budov na jedné z nejprestižnějších butikových tříd ve střední Evropě přispěje projekt 100YARDS významným způsobem k budoucímu rozvoji obchodního centra Prahy.

Hagen Knaupp, ředitel správy aktiv společnosti LaSalle Investment Management pro kontinentální Evropu, uvedl: „100YARDS se stane novou prémiovou nákupní a kancelářskou destinací situovanou na jedné z nejprestižnějších komerčních adres ve střední Evropě. Lokalita v samém srdci metropole, jíž každoročně projdou miliony návštěvníků, poskytuje bezkonkurenční příležitost pro prezentaci světových značek. Díky tomu, že projekt přinese jednu z nejdelších výkladních ploch v segmentu high street retailu na území Prahy, máme jedinečnou možnost jeho prostřednictvím proměnit i okolní prostředí a zvýšit jeho atraktivitu pro místní obyvatele i zahraniční návštěvníky. Součástí 100YARDS budou také kanceláře s potenciálem zařadit se mezi nejžádanější ve městě, které byly navrženy a vznikají podle nejnovějších technických a udržitelných standardů – tak, aby se staly příjemným zázemím pro nájemce i jejich zaměstnance.“

Václav Hlaváček, vedoucí architekt Studia acht, dodal: „Realizace projektu propojujícího tři objekty v tak významné a prestižní lokalitě je pro nás vítanou výzvou. Výsledkem rekonstrukce bude funkční, zároveň udržitelné maloobchodní a kancelářské centrum splňující vysoké standardy a poskytující flexibilní dispozice. Nájemci zde budou moci využívat moderní prodejní i kancelářské koncepty s vysoce kvalitním pracovním zázemím – to vše za věrně zachovanou historickou fasádou.“

You may also like...