Levnější rodinné cestování nejen po Jihočeském kraji nabízí jízdenka JIKORD

Úspora nejen času a financí, ale i slevy do vybraných turistických atrakcí na území Jihočeského kraje. Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus nabízí komplexní dopravu po regionu. 

O letních prázdninách mohou dva dospělí a až tři děti uplatnit slevu na jízdném při využití jihočeské jízdenky, která platí po dobu jakéhokoliv dne v týdnu. Určitě je to výhoda, která šetří nejen vaši peněženku, ale dává tím možnost navštívit více zajímavých míst. A při prokázání se jízdenkou navíc můžete získat slevu na mnoho takových turistických atrakcí v jižních Čechách,“ uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR), Petr Soukup.

Jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus nabízí možnost uplatnění při využití autobusové, vlakové nebo městské hromadné dopravy v libovolné kombinaci. Koupit ji můžete přímo u smluvních dopravců na jejich předprodejních místech, u řidiče autobusů nebo na nádražních pokladnách. Mimo letní prázdniny platí jízdenka pro dva dospělé a až tři děti pouze o víkendech a státních svátcích, v ostatní dny může na ni cestovat pouze jeden dospělý a jedno dítě.


Dobrou zprávu pro příznivce cykloturistiky je, že Jihočeskou krajskou jízdenku JIKORD plus s dokoupením jízdního dokladu na kolo lze použít na celou škálu cyklovýletů z nabídky speciálních jihočeských letních linek. Ty propojují atraktivní turistické lokality kraje jako jsou například Šumava, Lipensko, Novohradské hory, Česká Kanada či Orlík, přičemž v oblasti Šumavy jsou napojeny na další cyklolinky Plzeňského kraje, ve kterých je po dokoupení jízdního dokladu na kolo opět možno využít jihočeskou jízdenku.

K dispozici je i webová aplikace s vyhledáním všech spojů, která v mapě ukazuje, kde se jednotlivé autobusové spoje a vlaky aktuálně nacházejí, zda mají zpoždění nebo jak na sebe navazují.

„V letošním roce díky usilovné spolupráci došlo k výraznému rozšíření platnosti jízdenky, a to zejména v Plzeňském kraji, kde v oblasti Šumavy se dá dostat až k Nýrsku, ve Středočeském kraji do Benešova a Vlašimi. V drtivé většině je však využívána v Jihočeském kraji, ve kterém máme opravdu nepřeberné množství možností,“ doplňuje jednatel Jihočeského koordinátora dopravy (JIKORD) Jiří Kafka.

Podrobné informace o jihočeské jízdence lze dohledat na webu jihoceskajizdenka.cz.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí

You may also like...