Libeňská vánoční hra: Pátrání po prvním českém vánočním stromku

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně v Praze 8.

Zapojit do hry se může každý už od dnešního dne. Hra potrvá do Tří králů. Účastníci zažijí dobrodružství, poučí se, pobaví se, projdou se na čerstvém vzduchu a mohou i vyhrát dárky pod stromeček. Celou hrou účastníky provází plechový vojáček, jehož příběh bude odhalen u posledního stanoviště. Nápomocny jsou mapy z 19. století. Ale pozor! Tehdejší skladba budov nemusí souhlasit s tou současnou, aby to bylo zajímavější.

Úkolem účastníků hry je hledat QR kódy s obrázkem vojáčka na 11 stanovištích, na kterých jsou připraveny dvě otázky. První je pro ty mladší účastníky (oranžová) a druhá pro starší a rodiče (černá). Na každém stanovišti si pak účastník vepíše jedno slovo do vyplňovačky tak, aby na konci vyšla tajenka.

Pokud budou chtít účastníci soutěžit o cenu hlavní, musí k tomu vymyslet básničku na téma Vánoce a Libeň a použít u toho co nejvíce slov z tajenky, minimálně 5. Vyhodnocena a odměněna bude ta nejoriginálnější.

Prvním stanovištěm, na kterém se nachází první QR kód, je Libeňský zámeček. Tam se účastníci dozví, kde hledat další indicii.

Pravidla vánoční hry si přečtěte na https://www.praha8.cz/Libensky-stromecek

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...