Listopadové novinky z nakladatelství Euromedia

Kdo by neznal „Královnu zločinu“ Agathu Christie, od jejíhož narození uplynulo letos neuvěřitelných 130 let…? Všem jejím příznivcům je určen nový povídkový soubor Poslední seance z nakladatelství Kalibr, který nese podtitul Příběhy s kapkou nadpřirozena a obsahuje rovnou dvacítku napínavých textů včetně jedné dosud knižně nevydané povídky.

Pokud vám nadpřirozeno nic neříká a dáváte přednost spíše literatuře faktu, možná Vás osloví kniha americké investigativní novinářky a spisovatelky Debbie Cenziper s názvem Občan 865. Vydává ji nakladatelství Universum a autorka v ní na pozadí osudu bývalého dozorce a člena vražedné pomocné nacistické jednotky Jakoba Reimera vypráví o pátrání po nacistických válečných zločincích na území Spojených států.

Letos jsme si cestování po krásách naší vlasti užili víc, než v jiných letech – a možná při tom mnozí z nás zjistili, kolik zajímavých míst lze v naší nevelké republice najít… Jeden z nejkrásnějších koutů Vám nově představí oblíbená autorská dvojice Vladimír Soukup a Petr David v dalším svazku oblíbené edice z nakladatelství Universum – tentokrát to bude Český ráj známý a neznámý.

Poslední novinka je vlastně takový „knižní polotovar“ – je totiž určena k dotvoření tím, kdo si ji pořídí anebo jí bude obdarován. Příběh naší rodiny od Pavly Köoplové a Andrey Tachezy vychází v nakladatelství Esence a potěší určitě všechny, kteří chtějí zaznamenat a pak třeba i darovat svůj jedinečný rodinný příběh…

Agatha Christie: POSLEDNÍ SEANCE

Když se řekne „Královna zločinu, jen málokoho nenapadne jméno Agathy Christie – autorky, která během své více než padesátileté kariéry vydala několik desítek kratších či delších próz s kriminálními zápletkami a stvořila i slavné postavy detektiva Hercula Poirota či slečny Jane Marplové…

Agatha Christie však byla tvůrkyní mnoha talentů – dokázala se ponořit i hluboko do historie, do ženské psychiky či popsat úskalí archeologických výprav. V neposlední řadě pak vytvořila řadu příběhů, kde se zdrojem napětí staly znepokojivé vidiny, přízraky vystupující ze stínů, boží zásahy i okultní dýchánky.

Tato kolekce dvaceti textů s děsuplnou atmosférou a hrůzostrašnou tematikou vznikla jako pocta skvělé spisovatelce a jejímu všestrannému umu. Milovníci historek plných hrůzy, děsu a strašidelna jistě ocení, že je do souboru zařazena i povídka Žena Kénijce, vydaná knižně (a česky vůbec poprvé) až v tomto souboru.

Agatha Christie: Poslední seance – Příběhy s kapkou nadpřirozena, přeložily Edda Němcová, Hana Petráková, Věra Šťovíčková-Heroldová, Lenka Uhlířová a Veronika Volhejnová, vydává nakladatelství Kalibr.

Debbie Cenziper: Občan 865

Autorka na pozadí osudu bývalého dozorce a člena vražedné pomocné nacistické jednotky Jakoba Reimera vypráví příběh o pátrání po nacistických válečných zločincích ve Spojených státech. Odhaluje dosud málo známá fakta o výcvikovém tábore Trawniki v Polsku, kde nacisté učili ochotné kolaboranty vraždit Židy a pak je k tomuto účelu i využívali.

Kniha popisuje problémy, jimž čelil speciálně zřízený Úřad pro zvláštní vyšetřování (OSI) amerického ministerstva spravedlnosti, který vyhledával nacistické zločince na území Spojených států. Nakonec se mu však díky neúnavnému úsilí podařilo vyhostit ze země desítky nacistických kolaborantů, kteří na americkou půdu pronikli tak, že se vmísili mezi oběti druhé světové války a dlouhá léta tajili svou temnou minulost.

Všichni takoví při žádosti o azyl lhali o své minulosti a v poválečném zmatku bylo nemožné jejich tvrzení ověřovat. O nacistické minulosti hlavního „hrdiny – Ukrajince německého původu Jacka Reimera (Občan 865) – se OSI dozvěděl až čtyřicet let po druhé světové válce…

Debbie Cenziper: Občan 865 – Hon na Hitlerovy vojáky skrývající se v Americe, přeložila Gita Zbavitelová, vydává nakladatelství Universum.

Publikace Vladimíra Soukupa a Petra Davida: ČESKÝ RÁJ ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ

Není mnoho jiných míst, kde by se dalo na relativně malém prostoru vidět tolik přírodních krás najednou. Není divu, že se pro tenhle kout naší vlasti již od 19. století ujal výstižný název Český ráj.

Je to svět bizarních pískovcových útvarů, voňavých lesů, rybníků, v jejichž hladině se zrcadlí okolní skály, i nádherných roubených chalup. Objevíme tu jeden z našich nejkrásnějších hradů Kost, romantické zříceniny od Valečova až po unikátní Drábské světničky, zámky Sychrov, Humprecht, pohádkové město Jičín proslulé postavičkami Rumcajse, Cipíska a Manky, Kozákov s nalezišti drahých kamenů a podivuhodná skalní města – od nejnavštěvovanějších Prachovských skal až po horolezci milovaný Skalák.

Nyní mají nadšení cestovatelé možnost poznat tento kraj lépe prostřednictvím nové publikace osvědčené autorské dvojice Vladimír Soukup a Petr David.

Tato kniha navazuje na předcházející svazky čtenářsky velmi úspěšné edice, v níž dosud vyšly Brdy známé i neznámé (2016), Šumava známá i neznámá (2017), Krkonoše známé i neznámé (2019) a Krušné hory známé i neznámé (2020). Vydalo nakladatelství Universum.

Pavla Köpplová, Andrea Tachezy: Příběh naší rodiny

Životní příběh každé rodiny se dá přirovnat k filmu, který se odehrává podle originálního scénáře. Jaký je ten váš…? 

Staňte se na chvíli režiséry – kronikáři své rodiny, dotvořte její příběh a knihu věnujte jako dárek, který nezapadne. Zapište do ní historky, které paměť tak snadno zamlží, rozpohybujte energii minulosti, ale také zanechte vzkaz svým potomkům či dokonce budoucím generacím. To vše vám zábavná a podnětně zpracovaná kronika umožní. Možná vás samotné překvapí, kolik střípků z rodinné mozaiky jste dosud neznali, kolik třeba pozapomněli, kolik vás jich i po letech rozesměje a dojme…  Knihu tvořte hlavně společně a vložte do ní všechny rodinné příběhy, které by určitě neměly upadnout v zapomnění!

Uvnitř najdete i praktickou papírovou kapsu na rodinné podklady. Příběh naší rodiny vydává nakladatelství Esence.

www.euromedia.cz

You may also like...