Poslední prosincové knižní novinky: Stíny světa, Krycí jméno Helena, Otec neznámý

Poslední tři prosincové novinky z nakladatelství Euromedia, které by bylo určitě škoda přehlédnout. Stíny světa je název strhujícího historického románu španělského spisovatele  Andrease Izquierda, který právě vychází v nakladatelství Brána. Vypráví příběh tří mladých lidí, jejichž dospívání a přátelství krutě poznamená  první světová válka. Až boje skončí, svět bude jiný. Podaří se mladým lidem na troskách starých životů vybudovat něco nového…?

Skutečný život špionky a protinacistické odbojářky Nancy Wakeové se stal námětem a inspirací dalšího historického příběhu – tentokrát z období druhé světové války. Napsala jej americká autorka Ariel Lawhon a pod názvem Krycí jméno Helena jej právě vydává nakladatelství Ikar. Děj se točí kolem čtyř krycích jmen, které hlavní hrdinka během války používala.

Z nakladatelství Ikar je i poslední novinka, na kterou bych Vás ráda upozornila – román Otec neznámý  od Julie Clark vás zavede do světa genetiky, v němž může jedno prozrazené tajemství zničit vše, co hlavní hrdinka dlouhé roky složitě budovala… Autorku již mohou čtenáři znát díky skvělému psychothrilleru Poslední let (česky vyšel letos na jaře).

Andreas Izquierdo: Stíny světa

Thorn, Západní Prusko, rok 1910. Plachý Carl, odvážný Artur a drzá Isi berou život jako hru. Nijak je nešokuje ani vzrušující vědecká zpráva o nově objevené Halleyově kometě, která by mohla zničit Zemi. Naopak – aktivně prodávají „pilulky proti konci světa“.

Ale dospívání nelze zastavit: Carl se dává na dráhu fotografa, Artur a Isi se stávají párem. Definitivně však přátele rozdělí až světová politika. Začíná první světová válka a Artur s Carlem musí oba narukovat. Daleko od domova se oba stávají součástí nelidské mašinérie, jejíž rozměry si nedovedl nikdo představit. Doma v Thornu mezitím bojuje Isi v jiné válce…

Až boje skončí, bude svět jiný. Umožní mladým lidem vybudovat na troskách starých životů něco nového…? Stíny světa jsou vzrušující historický román o dospívání, odpovědnosti, lásce a zániku starého světa.

Andreas Izquierdo  se narodil v roce 1968 jako syn španělské zdravotní sestry a německého inženýra. Prosadil se jako spisovatel a scenárista. Slavil úspěchy s historickými i kriminálními romány, ovšem u nás jsme se s jeho díly mohli seznámit zatím jen okrajově – spolupracoval totiž kromě mnoha jiných televizních pořadů i na populárním seriálu Kobra 11. Jeho srdce však bije zejména pro silné lidské osudy v neklidných historických dobách. Stíny světa jsou zatím jeho nejambicióznějším románem a sklízí s ním po zásluze úspěchy nejen v rodném Německu.

Ariel Lawhon: Krycí jméno Helena

Tento strhující román se točí kolem čtyř krycích jmen, které používala slavná špionka a protinacistická odbojářka Nancy Wakeová během války… Píše se rok 1936 a Australanka Nancy žije v Paříži. Zde se setkává s bohatým francouzským průmyslníkem Henrim Fioccou. Henri ji okouzlí a jako jeho manželka se Nancy po pádu Francie do nacistických rukou stává LUCIENNE CARLIEROVOU. Pod touto identitou pašuje Nancy lidi a dokumenty přes hranice ke spojencům. Její úspěchy a především schopnost vyhýbat se gestapu jí vynesou další přezdívku: BÍLÁ MYŠ. Nakonec je však i Nancy donucena opustit Francii a milovaného Henriho.

Rozhodně se však nevzdává. Na vlastní žádost se účastní školení Special Operations Executives v Británii a stává se pro své spolubojovníky HÉLÉNE.

Nakonec je Nancy vyslána zpět do Francie jako smrtící MADAM ANDRÉ, jedna z nejmocnějších vůdkyň francouzského odporu, vyzbrojená vtipem, svou podpisovou červenou rtěnkou a talentem získat pro své lidi jakékoliv zbraně… Pokud však nepřítel zjistí, že tyto čtyři identity označují jednu jedinou ženu, nikdo Nancy a její blízké neochrání. A čím víc se blíží okamžik, kdy bude Francie konečně osvobozena, tím je nebezpečí pro ty, které Nancy miluje, větší a smrtelnější…

Ariel Lawhon je mnohokrát oceněná autorka bestsellerů podle NewYork Times. Její romány byly přeloženy do několika jazyků a ocitly se v řadě vý­běrů nejlepších knih roku. Žije na úpatí hor za Nashvillem v Tennessee spolu se svým manželem, čtyřmi syny a černým labradorem, který je – prý díkybohu – fenka. Svůj čas dělí mezi návštěvy místní samo­obsluhy a baseballového hřiště. A pocho­pitelně nadále píše silné, strhující romány inspirované skutečnými událostmi a lidmi. Více se o autorce můžete dozvědět na www.ariellawhon.com

Julie Clark: Otec neznámý

Svět genetičky Paige Robsonové se otřásá v základech: její osmiletý syn Miles se snaží zapadnout v nové škole a začíná se ptát na svého biologického otce. Paigein pečlivě budovaný život se pomalu hroutí, protože pravda o Milesově otci by mohla zničit vše, co pro ni dosud bylo cenné… A když dojde k neštěstí, Paige musí čelit důsledkům sdílení tajemství, které zná jen ona.

Autorka skvělého New York Times´ bestselleru Poslední let Julie Clark s lehkostí a vtipem ukazuje, že zatímco věda je fascinující, řešení intimních tajemství, kdo jsme a odkud pocházíme, probouzí emoce složitější než vlákna DNA, jež nás utvářejí…

Julie Clark se narodila a vyrůstala ve městě Santa Monica v Kalifornii, kde trávila čas čtením na pláži, zatímco všichni ostatní surfovali. Po studiu na University of the Pacific se vrátila domů a nyní v Santa Monice učí. Žije se svými dvěma malými syny a jedním goldendoodlem.

You may also like...