Lodě Pražských Benátek proplují Čertovkou plnou čertů

V předvečer svátku sv. Mikuláše (5. 12. 2019) zaplní Vltavské břehy  čertovská cháska, ale na palubě celodřevěných lodí budete v bezpečí. Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem Karlova mostu připravila na tento večer  již tradiční čertovské plavby pro děti a jejich rodiče. 

Pro velký zájem se konají dva různé typy plaveb:

Čerti na Čertovce
Celodřevěné lodě typu Vodouch vplouvají i do známého vodního kanálu – Čertovky. Při 30 minutové plavbě vychrlí čerti z břehů na děti a jejich rodiče strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Na Vltavě se potkáte i se samotným andělem a Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění. Nenechte si ujít Čertovku plnou odlesků čertovských ohňů. Lodě vyplouvají každých 15 min. od 17:00 do 21:00 hod. z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí č. 3, Praha 1).

Čerti na palubě
Na Salonní rychlolodi Nepomuk – nejstarší osobní lodi v Praze zažijte čertovskou plavbu. Rychloloď Nepomuk vypluje poprvé již v 16:00. Plavba na lodi, jejíž dvoutaktní dieselový motor tepe v rytmu lidského srdce, je sama o sobě velkým zážitkem, který bude zejména pro děti umocněn přítomností anděla, Mikuláše a čertů na palubě.

Muzeum Karlova mostu bude po dobu akce otevřeno pro návštěvníky za symbolických 20 Kč. Přijďte navštívit výstavu „Historie vánoční hudby“. V letošní expozici se můžete těšit nejen na známý slaměný a rybí betlém v nadživotní velikosti, ale i na mnohé další betlémy a historické hudební nástroje. Přijďte se dozvědět, jak to je a bylo s historií vánoční hudby.

Vstupné:
340 Kč/dospělý
150 Kč/dítě (od 2 do 14 let)
Děti do 2 let zdarma
Na akci je nutné mít zakoupené jízdenky předem
Více informací na www.prazskebenatky.cz, kde se nachází i speciální rezervační systémy na obě akce.
Akce je pořádána ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel.

Fotografie: Pražské Benátky s. r. o.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...