Lotrando a Zubejda na jevišti!

Divadelní zpracování legendárního pohádkového muzikálu v Divadle Metro poprvé 30. března.

Nám se stalo něco překrásného, nám se stalo něco divného, našla dívka kluka nešťastného, zamilovala se do něho…  Ano, Lotrando a Zubejda jsou zpátky! Legendární pohádka, která od doby svého vzniku v roce 1996 potěšila několik generací diváků, dostala mimořádně atraktivní divadelní podobu. Nový pohádkový muzikál Lotrando a Zubejda na jeviště Divadla Metro na Národní třídě v centru Prahy přivede všechny oblíbené hrdiny, včetně drvoštěpa Drnce, sultána Solimána, světaznalého pana Lustiga, popletů Zelí, Belí, Halí i chytré La Mad. Premiéra je na programu v sobotu 30. března od 11 h, první repríza následuje 31. března od 15 h. Vstupenky v ceně 300 Kč/osoba jsou v prodeji v síti Ticketstream a v pokladně divadla.

V roli krásné princezny Zubejdy z daleké Solimánie se představí Eliška Jansová, známá z vánočních pohádek Princezna a písař či Svatojánský věneček i z hostování v několika pražských divadlech. Slušně vychovaného loupežnického synka Lotranda si s chutí zahraje Michal Pazderka. Rozverný příběh podle scénáře Zdeňka Svěráka a Karla Smyczka, chytlavé písničky oblíbené autorské dvojice Svěrák & Uhlíř, skvělé herecké výkony, to vše umocněno velkorysou výpravou, jevištními efekty a bezprostřední atmosférou živého představení. Pohádkový muzikál Lotrando a Zubejda zkrátka nabídne intenzivní divácký zážitek. Přijďte si do Divadla Metro společně s dětmi připomenout, které tři obyčejné věci stačí k uzdravení churavé princezny i další nestárnoucí scény a písničky.

Lotrando a Zubejda

Scénář: Zdeněk Svěrák, Karel Smyczek

Hudba: Jaroslav Uhlíř

Texty písní: Zdeněk Svěrák

Divadelní úprava a režie: Vít Prýmek

Scéna a kostýmy: Lucie Bradáčová, Věra Pivoňková

Hudební režie a úprava: Dalibor Tuž

Choreografie: Eliška Jansová

Hrají: Eliška Jansová, Eva Přívozníková, Michal Pazderka, Matěj Pour, Rostislav Trtík, Libor Jeník, Petr Pěknic, Kryštof Nohýnek, Štěpánka Prýmková, Radim Jíra, Jáchym Kučera, Eliška Hamplová, Veronika Barešová, Lucie Karbanová a další…

Divadlo Metro, Národní 25, Praha 1 / Délka představení: 90 minut vč. přestávky

 

You may also like...