Lovecký zámek Ohrada pořádá adventní neděli

Výroba vánočních ozdob a dekorací z přírodních materiálů, ukázky práce řezbáře, keramická dílna i vánoční koledy v podání studentů Lesnické školy Písek – to vše přinese letošní advent v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Koná se třetí adventní neděli 15. prosince od 14 do 18 hodin. V podvečer návštěvníci společně rozsvítí vánoční stromeček.

Pro všechny, kdo se chtějí naladit na vánoční svátky, zejména děti a rodiče, jsou na třetí adventní neděli v mysliveckém sále loveckého zámku Ohrada připraveny tvořivé dílny na výrobu vánočních ozdob a dekorací. Nachystána je také keramická dílna, kde bude možnost  vybarvit si vánoční figurku. Předvánoční atmosféru dotvoří hudebníci z Lesnické školy Písek hraním vánočních koled. Návštěvníci se mohou též seznámit s ukázkou výrobků z kukuřičného šustí či s prací řezbáře při zhotovování betlémských figurek.

V závěru programu rozzáří nádvoří zámku vánoční stromeček, který návštěvníci společně ozdobí vlastnoručně vyrobenými ozdobami. „Zveme všechny, kdo si během třetí adventní neděle chtějí užít příjemnou rodinnou atmosféru v prostředí loveckého zámku a připomenout si tradiční zvyky při výrobě vánočních ozdob. Krásným zážitkem je také společné zdobení stromku na nádvoří zámku,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...