Nový film Miry Fornay Žáby bez jazyka si pohrává se strukturou počítačových her

Autorský film Žáby bez jazyka režisérky Miry Fornay bude mít v českých kinech premiéru 9. dubna 2020 a nyní se představuje v prvním traileru. Oceňovaná režisérka Mira Fornay v příběhu svého třetího celovečerního filmu rozehrává nebezpečné vztahové hry, které probíhají v jedné rodině a v průběhu jednoho dne.

Jaroslav K. (Jaroslav Plesl) bojuje o svoje děti, a aby je získal od své ženy Blanky (Jazmína Cigánková), musí se vyrovnat nejen se svou dominantní matkou Dorotou (Regina Rázlová), ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony. Na jeho metaforické cestě, která je strukturovaná jako počítačová hra, bude muset obětovat víc než by kdokoliv z diváků předpokládal. 

Mira Fornay – scenáristka, režisérka
Nar. 1977 v Bratislavě, absolventka pražské FAMU a NFTS v Londýně. Natočila 14 krátkých a dva celovečerní filmy. Lištičky (Foxes, 2009), jenž byl v premiéře uveden v sekci International Critic´s Week na MFF v Benátkách 2009, Můj pes Killer (My Dog Killer, 2013), který vyhrál Tiger Hivos Award – hlavní soutěž na MFF v Rotterdamu 2013 a byl uváděn na vice než osmdesáti zahraničních festivalech, kde získal řadu dalších ocenění. Její třetí celovečerní projekt Žáby bez jazyka (Cook, F**K, Kill, 2019) byl již dříve oceněn hlavní cenou pro nejlepší projekt ve vývoji na MFF v Sofii a byl vybrán na prestižní filmový trh Venice Gap-Financing market, IFF Venice, světovou premiéru měl v soutěži na 23. ročníku Black Nights Film Festivalu v estonském Tallinnu.

You may also like...