Lukáš Jabůrek představil designovou kolekci Dolce Vita ve Flagship Store Preciosa

Sklářský výtvarník, designér a brusič skla Lukáš Jabůrek při vernisáži v centru Prahy ve čtvrtek 9. září odhalil kolekci nápojového skla Dolce Vita společně s osmi unikátními designovými vázami. Stalo se tak ve Flagship Store Preciosa, ideálním místě pro setkávání milovníků umění a sklářského řemesla.

Jméno Lukáše Jabůrka má v designovém prostředí náležitý zvuk. Je držitelem Ceny veřejnosti prestižních ocenění Czech Grand Design 2012 za design váz Hruška a Kolorit. Ve svém díle propojuje tradiční sklářské řemeslo se současným designem.

“Sklo je nejkrásnější materiál, protože má vždycky něco navíc, a to je jeho dokonalá optika. Sklo nikdy nelže, promlouvá svými odlesky a čistou duší. Do každé práce vkládám příběh a symboliku odkazující nejen k autorovi, ale i k samotnému dílu, jeho podstatě a inspiraci,” říká Lukáš Jabůrek. Důkazem jeho slov je kolekce nápojového skla Dolce Vita. Jedná se o nápojovou a dekorativní kolekci, která je ručně foukaná do dřevěných bukových forem za použití vertikální husté optišky, která tvarům dodává eleganci a jedinečný styl. K dispozici jsou různé druhy na bílá a červená vína, prosecco, flétny na šampaňské, koňak degustation, sklenice na whisky, vodu, koktejly a long drink, karafy a dekantery.

Kreativní designér zároveň představil i osm unikátních pestrobarevných váz. Vynikají originálními barevnými kombinacemi a společně se specifickým brusem vytvářejí impozantní hru světla a barevných průhledů do nitra vázy. Dílo díky tomu vzbuzuje emoce a je podstatnou architektonickou součástí interiéru.

„Celý event se nesl v duchu Dolce Vita, sladký život má zejména v této době značnou symboliku. S hrdostí jsme hostům vernisáže zprostředkovali designový a degustační zážitek, poděkování za organizaci patří týmu Flagship Store Preciosa,“ dodává Jabůrek.

„Preciosa dává mnoho příležitostí talentovaným designérům, jejichž tvorbu je možné vidět po celém světě. Díky propojení tradiční sklářské výroby s moderními přístupy vytváříme světelné instalace, které vzbuzují opravdové emoce,“ říká globální obchodní a marketingový ředitel Preciosa Lighting Jan Volšík.

Kolekci Dolce Vita a osm exkluzivních váz Lukáše Jabůrka si mohou zájemci prohlédnout také při autorské výstavě od pátku 10. září v prostorách Flagship Store Preciosa, kde bude nápojové sklo Dolce Vita k zakoupení. Expozice je součástí programu Czech Design Week, přehlídky designové a umělecké tvorby, která se během víkendu uskuteční v Paláci U Stýblů.

You may also like...