Peugeot e-208 zvítězil na Total Energies Green Rally Zlín 2021

Elektrický Peugeot e-208 s posádkou Michal Žďárský – Jakub Nábělek se při své premiéře na Green Rally Zlín předvedl v tom nejlepším světle. Do čela se dostal prakticky hned po startu a svoji pozici si udržel až do cíle.

Byla to naše první účast zde na Green Rally ve Zlíně. Letos za sebou máme už řadu podobně zaměřených soutěží a jsme zvyklí spíše na větší porci testů regularity, ale i zde jsme se dokázali na připravené testy poměrně rychle a dobře adaptovat. K celkovému vítězství jak mezi elektromobily, tak i mezi hybridními vozidly nám hodně pomohly skvělé jízdní vlastnosti modelu e-208. V průběhu náročných slalomů jsme se mohli spolehnout na jeho obratnost, skvělé řízení i velmi solidní výkon, což se ukázalo jako rozhodující. Soutěž jsme navíc absolvovali se skvělou spotřebou jen 14,1 kWh/100 km,“ zhodnotil výsledek jezdec Michal Ždárský, který s vozem po skončení soutěže absolvoval ještě rychlý přesun ze Zlína do Prahy, a to pouze s jedním třiceti minutovým dobíjením na rychlé nabíjecí stanici ve Vystrkově podporující nabíjení 100 kW modelu e-208.

Peugeot e-208 potvrdil své kvality

Zlato z Green Rally je samozřejmě zásluhou zkušené posádky, ale i vozu Peugeot e-208. Ten ve Zlíně stejně jako loni na ECO energy Rally Bohemia potvrdil své kvality. Jedná se o další krok v procesu rozšiřování povědomí o elektrických technologiích, který jsme výrazně posílili i letošním ročníkem Peugeot Emotion Day zaměřeným na nové ekologické pohony, kde byl právě model e-208 nejvíce testovaným a veřejností oceňovaným modelem. Toto vítězství na Green Rally je tak dalším na jeho seznamu úspěchů,“ uvedl ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.

Obtížná trať a úspěch dalších vozů Peugeot

Podnik TotalEnergies Green Rally Zlín 2021 plynule navázal na podobně orientované soutěže Czech New Energies Rallye Český Krumlov jedoucí se jako součást seriálu FIA Electric and New Energy Championship a boleslavskou ECO energy Rally Bohemia. Na startu se sešlo 21 posádek, pro které byla nachystána téměř dvě stovky kilometrů dlouhá trať rallye pravidelnosti jedoucí se dle šipkového itineráře podle pořadatelem nastaveného jízdního průměru. Tzv. rallye regularity zde navíc doplnila i řada náročných testů s cílem prověřit nejen zkušenosti a souhru posádky, ale i jízdní vlastnosti samotných vozidel.

Kromě vozu e-208 mohli diváci TotalEnergies Green Rally Zlín 2021 vidět také další dvě posádky s vozy Peugeot. Peugeot e-2008 týmu Unicars.cz Slušovice se umístil na šestém místě, Peugeot 3008 Hybrid Autoklubu ČR dojel v kategorii hybridních vozů na páté pozici.

Bohumil Brejžek
Foto: Peugeot

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...