Magazín Toyota Life představuje svou on-line verzi

Po tištěném časopise Life uvádí české zastoupení automobilky Toyota také plnohodnotný on-line magazín toyotalife.cz. I ten je zaměřený na životní styl, sport, cestování nebo nové technologie a samozřejmě na produktové novinky a zajímavosti z automobilového průmyslu.

„Po velmi pozitivních reakcích na magazín Toyota Life jsme se rozhodli rozšířit jeho podobu také do on-line světa. Nechtěli jsme však jen překlápět články z časopisu, proto na webu čtenáři najdou mnohem víc obsahu, včetně videí a většího množství fotografií. Toyota, ať už celosvětově či lokálně, má navíc tolik témat a projektů, že se do jednoho čtvrtletníku už nevejdou. Díky webové verzi budou navíc dostupné ještě většímu počtu čtenářů,“ vysvětluje důvody vzniku nového webu PR manažerka Toyota Česká republika Jitka Jechová.

V červenci 2019 vyšlo první číslo tištěného magazínu Toyota Life, letos v srpnu vyjde jeho páté vydání. Časopis je zdarma k dispozici u všech prodejců značky i na Toyota akcích a u vybraných partnerů. Web toyotalife.cz funguje od poloviny července 2020. „Naším cílem je, aby web fungoval jako plnohodnotné lifestylové médium. Chceme čtenáře bavit i srozumitelně informovat a vzdělávat. Nové zprávy publikujeme několikrát do týdne a obsah ladíme s našimi PR aktivitami, a tak bude toyotalife.cz místem, kde se veřejnost dozví o našich novinkách mezi prvními,“ dodává Jechová.

Z 90 procent lokálně

Přestože bude web monitorovat i nejdůležitější události, které se ve světě Toyoty dějí, soustředí se především na lokální obsah. „Dlouhodobě se ve všech marketingových a PR aktivitách snažíme obsah vyrábět lokálně, proto i náš on-line magazín využívá devadesát procent našich původních fotek a videí, soustředíme se na příběhy spojené s českými ambasadory z řad olympijských sportovců, přibližujeme život českých para sportovců, přinášíme tipy na výlety po Česku a podobně,“ popisuje Jechová, která má obsah v Toyotě na starosti. Stejně jako je tomu u časopisu a většiny dalších obsahových projektů, ani na přípravě nového webu nespolupracuje s žádnou velkou agenturou, ale s týmem externích spolupracovníků.

Zmíněná témata a celkové zaměření webu vychází z faktu, že Toyota už dávno není jen firmou vyrábějící auta. Soustředí se na nové technologie i témata ekologie – právě ona přinesla světu první hybridní i vodíkové auto. Zabývá se také robotikou, aby usnadnila pohyb hendikepovaným. Je rovněž oficiálním partnerem olympijských i paralympijských her, v Česku pak partnerem Českého olympijského i paralympijského výboru, a podporuje všechny jejich aktivity včetně těch pro děti a školy.

Spolupracuje také s osobnostmi českého sportu, jako jsou snowboardcrossařka Eva Samková i celý snowboardcrossový tým, nejrychlejší česká plavkyně Barbora Seemanová, dalšími tvářemi automobilky jsou beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová, rychlostní kanoista Martin Fuksa, skateboardista Maxim Habanec a moderní pětibojař David Svoboda s bratrem Tomášem, který se věnuje triatlonu. Toyota je zároveň partnerem běžeckého seriálu Run Tour, sportovního areálu v Rokytnici nad Jizerou a Safari parku ve Dvoře Králové.

Adresa webu: www.toyotalife.cz
Dostupné také z hlavního webu www.toyota.cz

You may also like...