Plzeň nabízí rodinám s dětmi spoustu zábavy. Strašidla ve věži, Air park nebo kukuřičné bludiště

Letní počasí láká k aktivitám pod širým nebem a Plzeň a její nejbližší okolí nabízí rodinám s dětmi spoustu příležitostí, kam vyrazit za zábavou. Děti se vyřádí na sportovištích Škodalandu nebo v kukuřičném bludišti. Milovníky letadel okouzlí soukromá sbírka s desítkami vystavených exponátů ve Zruči. Nechte se inspirovat jedním ze šesti vybraných tipů.

Zoo Plzeň

Zábavu na celý den najdou návštěvníci v plzeňské zoologické zahradě. Moderní areál, v němž každoročně přibývají nové expozice, nabízí i dostatek dětských hřišť nebo stánků s občerstvením. Mezi hlavní letošní lákadla patří mládě šimpanze učenlivého Caila, která se narodilo na začátku roku, nebo jihoafrická háďata velmi jedovaté mamby úzkohlavé, jež se v expozici Království jedu vylíhla letos na jaře. Jednou z nejnovějších atrakcí zoo je také pavilon Filipíny, kde mezi návštěvníky volně poletují exotičtí motýli. Návštěvu zoologické zahrady lze spojit s procházkou mezi pohyblivými modely dinosaurů v přilehlém Dinoparku.

Kukuřičné bludiště

Napínavé bloudění cestičkami ve vzrostlé kukuřici si užijí návštěvníci kukuřičného bludiště u Červeného Hrádku nedaleko Plzně. Bludiště se rozkládá na ploše větší než fotbalové hřiště. Pro návštěvníky je tu připravená soutěž, při které musí objevit osm ukrytých písmen a z nich pak skládat slova. Bludiště je otevřené každý den od devíti hodin ráno až do setmění.

Hrad Radyně

Čtvrt hodiny jízdy od Plzně stojí hrad Radyně, který nechal na kopci nad Starým Plzencem vystavět král Karel IV. Do současnosti se zachoval hradní palác a hladomorna a především 22 metrů vysoká věž. Na věžní vyhlídce je krásný rozhled do okolí a návštěvníkům je k dispozici pozorovací dalekohled. Ve věži se nachází audiovizuální pohádková expozice, ve které se děti i dospělí seznámí s pohádkovými bytostmi z pověstí o hradu Radyně.

Air Park Zruč

Malá rodinná sbírka se za osmadvacet let rozrostla na rozsáhlou venkovní expozici se sedmdesáti letadly, tanky, vrtulníky a dalšími vojenskými stroji. Nachází se ve Zruči asi deset kilometrů od Plzně a vybudovali ji otec a syn Tarantíkovi. Při komentované prohlídce návštěvníci nahlédnou do útrob vystavených strojů, mezi kterými nechybí ani vyřazený vládní letoun TU-154M, jehož trup měří 52 metrů.

Škodaland

Bohatý výběr sportovních stanovišť si užijí návštěvníci plzeňského Škodalandu. Asfaltová in-line dráha, stejně jako hřiště na minigolf splňují parametry pro mezinárodní závody. V horkých dnech přijde vhod koupací jezírko vhodné i pro alergiky. Děti se mohou vyřádit také na vzduchových trampolínách nebo na hřišti s povrchem z jemného písku, kterému dominuje velká prolézačka ve tvaru pirátské lodi.

 Arboretum Sofronka

Původně výzkumné pracoviště se před několika lety otevřelo školám, školkám i běžným návštěvníkům. Na ploše 22 hektarů v současnosti roste šestnáct druhů borovic a nachází se tu také dva rybníky. Nedaleko vstupu do arboreta je zookoutek s ohradou s daňky, které je možné pozorovat z vyvýšených vyhlídek. Děti mohou prozkoumávat také průlezky z dřevěných klád nebo vyluzovat různé tóny na „stromofonu“. Součástí areálu je i expozice o včelařství, kde mohou návštěvníci přes prosklenou stěnu nahlédnout do skutečného úlu.

Další tipy na aktivity s dětmi v Plzni a okolí najdete na visitplzen.eu.

Foto: archiv hradu Radyně, FB Zoo Plzeň, archiv Arboretum Sofronka

You may also like...