Malý velký Hyundai i10 skrývá nejedno překvapení

Nová generace modelu Hyundai i10 vstupuje na český trh. Model i10 disponuje svěžím designem, velkým vnitřním prostorem i nejrozsáhlejší bezpečnostní výbavou ve své třídě a jeho cena začíná již na 219 990 Kč. Společnost HMCZ představila také nové tváře modelu, kterými jsou Michal a Denise Bragagnolo.

Hyundai startuje komunikaci nového modelu i10 s kampaní „Mějte velké cíle,“ která odkazuje na novou brand vizi „Pokrok pro lidstvo.“ Hyundai věří, že technologie a inovace by měly sloužit a pomáhat především lidem, a proto se směr značky odvíjí právě touto cestou. Kromě mobility zaměřené na člověka je cílem filozofie také podělit se o svůj úspěch s těmi, kteří to potřebují.

Značka Hyundai se jednoznačně má o co podělit, jelikož dlouhodobě sklízí úspěch doma i v zahraničí. Zatímco v Evropě registrovala v loňském roce 550 000 vozů a dosáhla tak 5 rekordních let v řadě, na českém trhu pravidelně obhajuje svou pozici na stupni vítězů. Společně s prodejními úspěchy má značka vedoucí postavení v oblasti elektrifikovaných pohonů a technologií. Je schopná nabídnout všechny důležité verze elektrifikovaných pohonů a ke konci roku 2020 bude již 75 % vozů nabízet v elektrifikované alternativě. Do roku 2025 pak plán Hyundai Motor Group počítá s rozšířením elektrifikovaného portfolia, a to o 44 modelů včetně 23 čistě elektrických vozů.

Zcela nový Hyundai i10 by se dal charakterizovat jako malý vůz, který však nabízí velký přínos pro zákazníka. Tímto způsobem lze popsat kampaň „Mějte velké cíle“ i Nadační fond Radost dětem, který se společnost HMCZ rozhodla podporovat. Nadace od roku 2011 pomáhá těžce nemocným dětem a dětem z dětských domovů. Za 9 let své existence udělala radost více než pěti tisícům dětí z celé České republiky. Nadační fond Radost dětem dlouhodobě podporují také zpěváci a muzikáloví herci, manželé Michal a Denise Bragagnolo, kteří se nyní stanou mediálními tvářemi nového modelu Hyundai i10.

„Pro spolupráci s Nadačním fondem Radost dětem jsme se rozhodli, protože na první pohled je zdánlivě malý, ale jeho velikost spočívá v tom, že svou činnost dělá nezištně. Z darovaných peněz nekryje ani své platy, ani honorář pro osobnosti, které se s ním spojují. Opravdu veškeré prostředky tak putují tam, kam mají. Právě tady spatřujeme paralelu i s naším modelem i10, který je malý na první pohled, ale objektivně velký ve svém segmentu, a to jak prostorem, tak technologiemi,“ uvádí Jana Sekeráková, marketingová ředitelka společnosti HMCZ.

Foto: Petr Brodecký

Zcela nový model i10 se možná jeví jako malý vůz, překvapí však svou vnitřní velikostí

 • Zcela nový i10 disponuje novým, dynamickým a elegantním designem, který vyzařuje jeho agilní a aktivní charakter.
 • Nejnovější člen produktové řady Hyundai „i“ nabízí nejlepší bezpečnostní výbavu a konektivitu ve své třídě.
 • Hyundai i10 je plnohodnotným vozem segmentu A, který se vyrábí v Evropě pro evropské zákazníky a ztělesňuje přístup značky Hyundai nabízet cenově dostupnou mobilitu.

Design

 • Dynamický a elegantní vnější design zcela nového modelu i10 vytváří kontrast mezi hladkými povrchy a ostrými liniemi.
 • Do horních rohů široké, sportovní masky chladiče jsou vložena kruhová světla LED pro denní svícení, mezi nimiž se nachází ušlechtilá voštinová mřížka.
 • Interiér nabízí mladistvou atmosféru bez kompromisů z hlediska praktické využitelnosti, větší šířku a velké ozdobné obložení na přístrojové desce s voštinovým motivem ve formátu 3D.

Prostornost a praktičnost

 • Variabilní zavazadlový prostor zcela nového modelu i10 patří s objemem 252 litrů mezi největší ve svém segmentu.
 • V interiéru může cestovat až pět cestujících, kteří mají k dispozici dostatek odkládacích prostorů pro veškeré osobní věci a zařízení.
 • Nová zadní kamera podporuje řidiče při couvání a parkování.

Konektivita

 • Zcela nový i10 nabízí nejlepší konektivitu ve své třídě a osmipalcový barevný dotykový displej, největší v segmentu A, s řadou vyspělých technických funkcí.
 • Apple CarPlay a Android Auto umožňuje dokonalé propojení s chytrými telefony. K dispozici je rovněž bezkabelové nabíjení.
 • Zcela nový i10 je ve své třídě průkopníkem také technicky vyspělým telematickým systémem Bluelink.*

Bezpečnost

 • Zcela nový i10 má nejrozsáhlejší bezpečnostní výbavu ve své třídě, která zahrnuje nejmodernější prvky aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense, včetně asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) a asistenta dálkových světel HBA (High Beam Assist).

Provozní vlastnosti

 • Zcela nový i10 je nabízen se dvěma motory: tříválcem 1,0 litru MPi s výkonem 49 kW (67 k) a točivým momentem 96 Nm a čtyřválcem 1,2 litru MPi s výkonem 62 kW (84 k) a točivým momentem 118 Nm.
 • Oba motory lze kombinovat se dvěma různými převodovkami: pětistupňovou mechanickou převodovkou nebo s pětistupňovou automatizovanou převodovkou.

Zcela nový i10 N-Line

 • Zcela nový i10 N Line nabízí dynamickou výbavu, jedinečné sportovní nárazníky i masku chladiče a interiér inspirovaný modely N.
 • Kromě toho je poháněn exkluzivním motorem 1,0 litru Turbo GDi s nejvyšším výkonem 74 kW (100 k) a točivým momentem 172 Nm.
 • Zcela nový i10 N Line bude nabízen od léta 2020.

Nová paleta motorů

Zcela nový model i10 se dodává se dvěma zážehovými motory. Tříválec 1.0 MPi dosahuje nejvyššího výkonu 49 kW (67 k), maximálního točivého momentu 96 Nm a nejvyšší rychlosti 156 km/h. Čtyřválec 1.2 MPi je vyladěn na nejvyšší výkon 62 kW (84 k) a maximální točivý moment 118 Nm a může se pochlubit nejvyšší rychlostí 171 km/h.

 

You may also like...