Manifesto: Oslavy lunárního nového roku, Après-ski párty nebo napínavé Silent Eat in Kino

Že leden může být nejlepší čas k návštěvě venkovního food hubu, ukáže Manifesto milovníkům kvalitní gastronomie, mixologie a kulturních zážitků. Zastřešené a vyhřívané Manifesto si připravilo mnoho zajímavých příležitostí k oslavám a přátelským posezením. Začátek roku 2023 v Manifestu nabídne oblíbenou nedělní akci pro rodiny s dětmi Brunch & Beats (15.1.), tentokrát tematicky inspirovanou pohádkou Frozen, a workshopy pro ty nejmenší, během nichž nebude chybět ani speciální drink dne: horká čokoláda s maršmelouny.

Čtvrteční večer 19. ledna se chystá vystoupení pianisty Luďka Havla, které si budou moci milovníci klavírních skladeb vychutnat spolu s chuťovým koncertem teplých či studených koktejlů z baru SOOT. Vyšší tepovou frekvenci zažijeme při tanci na dvou Après-ski párty (ve čtvrtek 12. a v sobotu 28.1.). Třešničkou v programu bude jednoznačně oslava lunárního Nového roku, tentokrát ve znamení králíka, který připadá v kalendáři na 22. leden a pro řadu restauratérů z asijských zemí, jako Bab;rýže a Taiko Ramen je to ten největší svátek v roc Ještě do konce února bude možné se svézt na magickém kolotoči ve francouzském stylu.

Místo na hory nově do Manifesta

Sněhová pokrývka v horských destinacích se letos příliš nevyvedla, ale návštěvníci nemusí zoufat, protože parádní après-ski zažijí i ve městě, bez sněhu i bez svahů. Manifesto i v letošním roce přeneslo oblíbenou zábavu ze sjezdovek přímo do srdce Prahy. Na prvním vydání après-ski ve čtvrtek 12. ledna od 17:30 si budou moci lyžaři i nelyžaři vychutnat nejen horké koktejly nebo oblíbený Chocolate chip cookie svařák z baru SOOT, pobavit se s přáteli a načerpat energii na další tanec! Večerem provede DJ Australan a k zábavě přispěje velkou měrou i doporučený retro ski dress code, díky němuž vzniknou i nezapomenutelné fotografie. Druhá après-ski párty proběhne 28. ledna.

Oslavy lunárního roku králíka 2023

Na 22. ledna připadá na pohyblivé vítání Nového roku podle lunárního kalendáře, který je kratší než solární, protože trvá 354 dní. Kromě Číny tento svátek slaví také Jižní Korea, Japonsko, Mongolsko a Taiwan a také celý svět nejen v rámci  asijských komunit. Manifesto se pokusí přiblížit nejdůležitější a nejoslavovanější asijský svátek prostřednictvím workshopů pro celou rodinu, tematizovaných rokem králíka. Tento den v roce je jako každý rok velmi významný pro mnoho kolegů z restaurací i pro část nejužšího týmu Manifesta. Hollie Lin, CGO, slaví vždy v rodinném kruhu: “Pro nás jsou tyto oslavy roku vždy velmi vzácné, jde především o rodinné setkání, společnou večeři, při které připravujeme moho symbolických jídel  pro štěstí, jakou jsou knedlíčky, závitky a ryby, které se ale nesmí kompletně dojíst, to abyste si to štěstí do příštího roku nesnědli. Do půlnoci hrajeme různé hry a čekáme na Nový rok, kdy se prý objevují zlí duchové. Ty však zastrašíme lucernami a  hlasitým ohňostrojem. Na oslavy letošního roku králíka se již moc těšíme…” vypráví Hollie o svátku, který má mnoho různých podob v rámci asijských zemí. Svátečně vyzdobené Manifesto nabídne asijské delikatesy, jakou jsou chobotnicové kuličky Takoyaki nebo udon nudle plné chutí z Taiko Ramen Bar. Kimchi polévku, Kim Bap nebo Bibimbap servírují Bab;rýže. Vydatnou polévku Tom Kha s výběrem shiitake hub, krevet či kuřecího masa zase podává Napoké.

Kino rovnou do ucha

V aktuálním programu Manifesta návštěvníci stále najdou oblíbenou akci Silent Eat in kino, která se pravidelně koná v kulturní zóně a pojme až 70 filmových fanoušků. Místo je možné si zajistit na rezervačním webu Manifesta. Aby si hosté mohli dopřát plnohodnotný a zároveň pohodlný zážitek, jsou připravena k zapůjčení bezdrátová sluchátka. Tento koncept posiluje zážitek ze samotného filmu, který neruší cinkání sklenic a vidliček. Nyní mohou návštěvníci nerušeně sledovat své oblíbené filmy a k tomu si naplno vychutnat teplé jídlo od některé z mezinárodních kuchyní či teplé drinky nebo koktejly. Ve vyhřívaném prostoru jsou také k dispozici deky. Filmy jsou v angličtině s českými titulky, aby si je mohl vychutnat každý divák, a začínají vždy v 19:00 hodin.

Silent Eat in kino | Program leden-únor 2023 (změna termínů vyhrazena)

Středa 11. ledna 2023
The Majestic I Majestic I 152 min – V anglickém znění s českými titulky

Středa 24. ledna 2023
A Star is Born I Zrodila se hvězda I 136 min V anglickém znění s českými titulky

Středa 8. února 2023
Entourage I Vincentův svět I 104 min V anglickém znění s českými titulky

Středa 22. února 2023
The Notebook I Zápisník jedné lásky I 123 min V anglickém znění s českými titulky

V Manifestu Anděl zůstane zastřešení i vyhřívání po celou zimu, takže i nadále zůstává ideálním místem na odreagování, setkání s přáteli či rodinou. Umístilo se navíc v článku top 5 míst, kam zajít v Praze, publikovaném v magazínu rakouských drah.

You may also like...