Mars Wrigley při příležitosti Světového dne ústního zdraví připomíná důležitost žvýkání žvýkaček bez cukru

Světová organizace zubních lékařů (FDI) vyhlásila 20. březen za Světový den ústního zdraví. Jeho cílem je šířit osvětu, znalosti a rady, jak přistupovat k péči o zuby i ústní dutinu. Společnost Mars Wrigley tuto iniciativu podporuje, proto si tento den připomínáme vzděláním a podporou budování zdravých návyků dentální hygieny, mezi které patří také žvýkání žvýkaček bez cukru pomáhající udržovat zdravý chrup.

Studie, kterou v roce 2019 uskutečnila londýnská univerzita King’s College London, zahrnující 17 odborných článků z oblasti dentální medicíny zjistila, že žvýkání žvýkaček bez cukru může významně zabránit tvorbě zubního kazu. Jedná se doposud o nejrozsáhlejší systematickou odbornou analýzu zabývající se účinností žvýkaček bez cukru na zdraví ústní dutiny. Mars Wrigley se k této celosvětové iniciativě zaměřené na osvětu a podporu zdravých návyků v péči o ústní dutinu připojuje a připomíná, že díky žvýkačkám bez cukru můžeme o svůj chrup pečovat a chránit jej kdekoliv jsme. Žvýkání žvýkaček bez cukru pomáhá neutralizovat kyseliny v ústní dutiny způsobující vznik zubního povlaku, a tím nám pomáhají udržovat chrup zdravý a čistý.

Tento měsíc si rovněž připomínáme první výročí začátku práce z domova pro mnoho lidí, jejichž povolání to umožňuje. „Home-office“ má určitě svoje výhody, ale co se týče našeho dentálního zdraví, tak podle Světové zdravotnické organizace (WHO) současná pandemie přispívá k nárůstu míry zubního kazu ve světě – téměř 3,5 miliardy lidí trpí onemocněním ústní dutiny. WHO navíc uvádí, že přibližně 5-10 % nákladů vynaložených na zdravotní péči v industrializovaných státech je utraceno na léčbu a ošetření zubního kazu.

Při práci z domova také často bojujeme s udržením pozornosti a soustředěním se – i s tím může žvýkání žvýkaček pomoci. Vědecké studie opakovaně potvrzují, že jedním ze způsobů uvolnění napětí a zlepšení soustředění je právě žvýkání žvýkaček. Několikaletý výzkum ukázal, že žvýkačka pomáhá snižovat duševní i fyzické napětí, snižuje stres, pomáhá lidem uvolnit se a tím zvyšuje také jejich produktivitu.

Společnost Mars Wrigley je odborníkem v oblasti žvýkaček už více než sto let. Dlouhodobě sbírá informace o rozličných způsobech, jak je lidé využívají, a zatímco příchutě a tvary se neustále vyvíjejí, důvody, proč lidé žvýkají se v průběhu časů nemění. Od péče o ústní dutinu až po zlepšování nálady, žvýkačky bez cukru nám pomáhají se o sebe starat různými způsoby.

Společnost Mars v České republice a střední Evropě

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými více než 500 zaměstnanci (zvanými spolupracovníci) dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v rámci celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros produkující krmiva a pochoutky pro psy.

Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com.

You may also like...