Martin Zounar: Musel jsem se naučit chodit

Už deset let herec Martin Zounar nosí dioptrické brýle. Ty se staly součástí jeho každodenního života, a tak není divu, že se stal tváří české společnosti Alensa, prodejcem dioptrických i slunečních brýlí a kontaktních čoček. Společně s fotografem Tomášem Pánkem nafotili sérii snímků, které podtrhnou Martinův šmrnc a zároveň nechají vyniknout zajímavým obroučkám značky Crullé. 

Martin Zounar, jedna ze známých tváří oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě nosí brýle už nějaký pátek. „Před deseti lety se mi stala taková vtipná věc při zkoušení v divadle. Z ničeho nic jsem neviděl na text, byl rozmazaný, a tak říkám Lumíru Olšovskému, jestli mu to ta tiskárna taky tak špatně vytiskla. No a ono to nebylo tiskárnou, zjistil jsem, že prakticky nevidím,“ popisuje herec a dodává. „Po návštěvě očního lékaře, jsem se dva týdny učil chodit, abych nešlapal do prázdna kvůli tzv. bikofálním brýlím.“ Bifokální brýle zajištují svému nositele ostré vidění jak na blízku, tak do dálky. Ve spodní polovině brýlí je tzv. půlměsíc, který slouží na čtení. V současné době Martin nosí takzvané multifokální brýle. 

Brýle jsou pro mnohé z nás nejen žádoucím pomocníkem, ale také i skvělým doplňkem. „Mám od Alensy celkem čtvery brýle, kdy dvoje jsou samozatmavovací a nedám na ně dopustit. Jen na natáčení je nemůžu nosit, protože když na mě posvítí kamera, tak v tu chvíli ztmavnou. Na druhou stranu při jízdě autem, kdy člověka oslňuje slunce jsou monochromatické brýle k nezaplacení. Děsně mě baví a jelikož se operace očí bojím, zůstanu u nich,“ komentuje nošení brýlí Martin Zounar. Herec přirovnává výběr obrouček k výběru auta, musí prostě sednout. Dnes už je velká výhoda, že si lze obroučky vyzkoušet online pomocí virtuálního zrcadla na Alensa.cz, a tak člověk hned ví, jaké mu padnou. Do jednoho týdne od objednávky jsou brýle doma.

ZDROJ: ALENSA

You may also like...