Matějská pouť je tu. Atrakce se spustí již tuto sobotu na Výstavišti

V sobotu se na Výstaviště vrací Matějská pouť. A opět v plné formě. Letos proběhne 428. ročník poutě a již 60. let se pouť koná na Výstavišti. Fanoušci adrenalinu si přijdou na své od 25. února, brány nejstarší České poutě budou nejen pro ně otevřené do 10. dubna. I letos se mohou návštěvníci těšit na mnoho novinek. Mezi nimi i evropský unikát.

Přes sto atrakcí, včetně unikátního kolotoče, který patří mezi ty největší svého druhu v Evropě. Tak přesně na to se letos mohou těšit návštěvníci nejslavnější české poutě, která se každoročně na přelomu února a března vrací na pražské výstaviště. Jde o 65 metrů vysoký Airborne, největší kolotoč svého druhu v Evropě, s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů.

Zatímco Airbone nadchne především adrenalinové nadšence, nebude chybět ani 80metrový řetízák Around The World XXL, horská dráha Super Mouše nebo Joker extrem. Chybět nebudou klasické holandské atrakce či zábavné městečko, které mají v oblibě hlavně ti nejmenší návštěvníci Matějské.
„Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí,“ říká za pořadatele Václav Kočka starší s tím, že atrakce v areálu již stojí. Mezi novinky se řadí Big Splash, tudíž vodní dráha, Base Jumper XXL či nejnovější verze obřího řetízkového kolotoče Aeronaut.


Inflace se nevyhne ani Matějské pouti. Ačkoliv se cena víkendového vstupného nemění a zůstává 30 korun na osobu, návštěvníci budou muset počítat s tím, že se některé atrakce zdraží i o desítky korun. “Zdražování projednáváme s majiteli atrakcí. Aktuálně bude zdraženo vstupné na atrakce v řádech desítek korun” říká za pořadatele Eva Kočková. Vstupenky jsou k dostání přes Ticketportal, návštěvníci tak nemusí čekat u pokladen.

I letos se návštěvnici do areálu dostanou nejen Hlavním vstupem z ulice u Výstaviště, ale také z ulice Za elektrárnou a z parku Stromovka. Dobrou zprávou je, že organizátoři Matějské poutě obnovili částečně i atrakce v horní části areálu Výstaviště, který byl loni z důvodu rekonstrukce pro návštěvníky uzavřený. V provozu bude i plavecký bazén a Mořský svět.

Tradiční den pro handicapované a děti z dětských a azylových domovů proběhne 27. března. Stejně jako v minulých letech, i letos budou mít děti atrakce od 12 do 15 hodiny zdarma a následovat bude koncert na Křižíkově fontáně. Organizátoři Matějské poutě budou opět spolupracovat s nadací Šťastná hvězda.

Foto: Jaroslav Hauer

You may also like...