McDonald’s a Dáme jídlo rozváží před Vánoci dobro, aby rodiny mohly být spolu

Čas adventu a vánočních svátků je obdobím, kdy se všichni snažíme být více se svými blízkými, kdy trochu více hledíme na druhé než sami na sebe a kdy se jim snažíme více pomoct. Existují ale bohužel i případy, kdy jsou rodiny nechtěně rozděleny vážnou nemocí a mnoha kilometry. A právě jim nabízí pomoc Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, který navázal na dřívější spolupráci s Dáme jídlo, díky níž můžete nyní pomoci i vy. V průběhu celého prosince je totiž možné prostřednictvím jejich aplikace zakoupit charitativní samolepky, které napomohou tomu, aby rodiny mohly být spolu.

Dáme jídlo rozváží po celý prosinec kromě klasické nabídky také dobro. Charitativní samolepku „stromeček“ je tak nyní možné prostřednictvím aplikace zakoupit za 25 Kč. Celých 100 % výtěžku z prodeje těchto samolepek pak poputuje Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda, jehož hlavním mottem je „aby rodiny mohly být spolu“. A co víc si o Vánocích přát? „Těší nás, že můžeme navázat na úspěšné společné projekty s prodejem samolepek ručiček a opět tak podpořit smysluplnou činnost Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda. Vždyť právě vánoční čas je tím, kdy jsou rodiny nejvíce spolu, právě toto období mají děti z celého roku nejraději“ říká Kristína Poláková, marketingová ředitelka společnosti Dáme jídlo.

„Stromečky“ navazuje nadační fond na svou každoroční předvánoční aktivitu v rámci které se v restauracích McDonald‘s prodávaly v dřívějších letech vánoční vykrajovátka. „Předvánoční charitativní prodej se stal naší tradicí. Jsme rádi, že díky spolupráci s Dáme jídlo můžeme naše aktivity přiblížit ještě více lidem a doufejme, že tak vybereme více finančních prostředků na pomoc rodinám nemocných dětí. Děkujeme za tuto možnost Dáme jídlo i všem zákazníkům, kteří na dobrou věc přispějí,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Aby rodiny mohly být spolu nejen o Vánocích 

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je nezávislá nezisková organizace, která v České republice působí již téměř dvacet let. Ve své činnosti se zaměřuje na podporu rodin vážně nemocných a dlouhodobě hospitalizovaných dětí, protože věří, že stálá a blízká přítomnost rodičů u dětí zvyšuje efektivitu léčby a přispívá k jejich brzkému uzdravení. Právě proto staví síť Ronald McDonald House Charities po celém světě domy, které rodinám poskytují bezplatné útočiště a bydlení v bezprostřední blízkosti nemocnic. V České republice byla stavba prvního takového domu zahájena letos v dubnu v areálu pražské nemocnice Motol. Nadační fond kompletně financuje veškeré projektové i stavební práce a na své náklady bude pak dům také provozovat. Uvedení do provozu je plánováno na konci roku 2022.

You may also like...