Mecenáška umění Meda Mládková obdrží čestné občanství města Prahy

Čestné občanství hlavního města Prahy bude uděleno mecenášce a sběratelce umění Medě Mládkové. Zakladatelka Musea Kampa oslavila 8. září 101. narozeniny. Se svým manželem založila nadaci a zasloužila se o věhlas české metropole ve světě. Nechala zrekonstruovat historické budovy Sovových mlýnů a vdechla nový život nedaleké Werichově vile.

Pro Medu Mládkovou je příznačné, že nikdy nemyslela sama na sebe, ale především na ostatní. Je to velká vlastenka, která vždy podporovala českou kulturu a český národ. Její touha zanechat něco mladé generaci byla a stále je obdivuhodná. I proto jsem velmi rád, že je její celoživotní dílo takto uznáváno a celým národem vnímáno jako důležité,” řekl Jiří Pospíšil, předseda správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových.

Slavnostní předání čestných občanství a cen hlavního města Prahy se uskuteční ve středu 23. září 2020 v 17 hodin v Brožíkově sále Staroměstské radnice.

Ocenění dále obdrží manželé Hana a Dalimil Dvořákovi a pan Miloslav Masopust. Stříbrnou medaili hl. m. Prahy obdrží Radim Šrám, bronzovou medaili pak Marie Zdeňková

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...