Med ze střechy Vienna House Andel’s Prague je jeden z nejlepších v České republice

Společnost Vienna House umístila v letošním roce na všechny střechy svých hotelových komplexů v České republice na včelí úly. K tomuto kroku ji vedla snaha přispět k biologické rozmanitosti, zejména v centrech měst, kde se budovy nachází. A divte se, včelí tým ze střechy Vienna House Andel’s Prague získal stříbrnou medaili za nejlepší český med za rok 2019 od Výzkumného ústavu včelařského!

Ve Vienna House Andel’s Prague mají s chovem včel už jisté zkušenosti, protože pilotní tuzemský projekt včel na hotelové střeše zde odstartoval jižž v roce 2017. Během více než dvou let se testovaly podmínky pro chování včel v centru, které byly odbornými včelaři vyhodnoceny jako vynikající. Včelám se daří, protože zde není taková konkurence ostatního hmyzu, a navíc stromy a rostliny nebývají tolik hnojené. I díky tomu patří městský med k těm nejchutnějším, což potvrzuje i ocenění pro nejlepší tuzemský med v soutěži Český med v roce 2018. 

Letos získal med ze střechy Vienna House Andel’s Prague od Výzkumného ústavu včelařského stříbrnou medaili. Hosté ho mohou ochutnat během hotelové snídaně, případně si ho odvézt domů jako suvenýr. „Včelí úly ve Vienna House Andel’s Prague jsou mezi hosty velmi populární. Mohou si je bezpečně prohlédnout z chodby hotelu či sledovat přímý přenos dění kolem úlu v televizi z pohodlí pokoje 24 hodin denně,“ říká Kateřina Joklová z Vienna House, která vede Vienna House Andel’s a Angelo Prague a dodává: „Během snídaní a v průběhu konferencí je čerstvý med z Vienna House velmi oblíbený a jeho spotřeba neustále roste.“

Text: Bohumil Brejžek
Foto: Vienna House

You may also like...