Mezinárodní sraz veteránů Peugeot

Letošní sraz v aglomeraci Pays de Montbéliard uspořádala o prvním říjnovém víkendu asociace Aventure Peugeot jako oslavu 211 let značky, nejstarší aktivní automobilové značky na světě. Tato každoroční přehlídka automobilových unikátů, která se v roce 2020 nemohla konat kvůli pandemii Covid-19, je zpět a vrací se ke kořenům značky. Tradiční rallye historických vozů se totiž uskutečnila v okolí francouzského města Montbéliard, kde celé dobrodružství značky Peugeot v roce 1810 začalo. Do soutěže se přihlásilo více než 100 posádek z dvanácti různých zemí: Belgie, České republiky, Finska, Francie, Itálie, Lucemburska, Německa, Nizozemska, Rakouska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. Desítky účastníků se na této ikonické akci sešly, aby sdílely a užívaly si společnou vášeň pro automobily. 

Vyjímečné vozy Peugeot

Během turistických a gastronomických jízd po nádherných silnicích regionu Franche Comté měli soutěžící příležitost předvést přihlížejícím divákům své výjimečné vozy Peugeot. Nejstarším exemplářem byl Peugeot 190 S Torpédo z roku 1929 a nejnovějším Peugeot RCZ R z roku 2014. Letos na všechny účastníky čekala i oslava 211. výročí značky a to v sobotu 2. října během slavnostního večera v prostorách muzea L’Aventure Peugeot v Sochaux. Mezi body programu byl i zážitek ze světa motoristického sportu a několik překvapení, která hosté během večera objevili.

V roce 2018 byl sraz v České republice

Mezinárodní sraz příznivců značky Peugeot, jehož hlavním obsahem je více než stokilometrová rallye, se uskutečnil i v České republice, a to v červnu 2018. Česko tak poprvé v téměř třicetileté historii konání srazů dostalo příležitost přivítat účastníky z celého světa a ukázat české veřejnosti historické i legendární vozy Peugeot. Česká republika se předvedla v tom nejlepším světle jak z hlediska organizace akce, tak i z pohledu zastoupení českých posádek. Ty totiž postavily na start několik exkluzivních veteránů, včetně dvou nejstarších vozů z celého startovního pole – modelů Peugeot 172 M z roku 1928 a Peugeot 201 z roku 1029. 

Více informací včetně fotografií z akce najdete na facebookovém profilu akce: www.facebook.com/iapm2021.

Bohumil Brejžek, foto Peugeot

You may also like...