Světová tenisová jednička Novak Djokovič jezdí nejrychlejším Peugeotem

Při příležitosti právě probíhajícího tenisového turnaje French Open v Paříži byla zahájena reklamní kampaň spojující srbského tenistu Novaka Djokoviće, jenž je od února 2020 světovou jedničkou, s jedinečným automobilem 508 Peugeot Sport Engineered. Tato kampaň se natáčela 26. dubna v Bělehradě a jejím tématem je ticho v kombinaci s výkonem. Ukazuje, že i nejvýkonnější sériový vůz, jaký kdy Peugeot vyrobil, může díky elektrické technologii podávat výkony šetrné k životnímu prostředí, a to jak z hlediska hluku, tak emisí. Nabízí se přirozená paralela s Novakem Djokovićem, který je známý tím, že před zahájením výměny na kurtu vyžaduje pro své soustředění naprosté ticho.

Dokonalost, perfektní vzhled a emoce, to jsou hodnoty značky Peugeot, jež sdílí i šampion Novak Djoković, který figuruje již figuruje 323 týdnů (od února 2020) na prvním místě žebříčku ATP, což je historický rekord a tato jeho série stále nekončí. 

Nejrychlejší sériový Peugeot

Plug-in hybridní 508 Peugeot Sport Engineered, zkráceně PSE, s osmistupňvou automatickou převodovkou, pohonem všech kol a výkonem 360 koní, je nejrychlejší sériové auto, které kdy Peugeot vyrobil. Kombinuje vysoký výkon a nízké emise (46 g CO2/km), což jsou vlastnosti, jež Novak Djoković, který se velmi zajímá o otázky životního prostředí, oceňuje. Tento automobil je důkazem, že razantní dynamiku lze spojit s nízkými emisemi – receptem je přeplňovaný čtyřválec a dva elektromotory.

Srdcem vozu je přeplňovaná benzinová šestnáctistovka, která má sama o sobě 147 kW a 300 newtonmetrů točivého momentu, a jako plug-in hybrid je PSE vybavený dvěma elektromotory. To vše dává dohromady 360 koní a točivý výkon 520 newtonmetrů. V nejostřejším režimu dá elektrifikovaná novinka stovku za 5,2 sekundy, z 80 na 120 km/hod. zrychlí za tři sekundy a pokračovat může na elektronicky omezenou netradiční maximální rychlost 255 km/hod. Na elektřinu zvládne vůz rychlost až 140 km/hod. Přes tyto výkony uvádí automobilka pohádkovou spotřebu pouze 2,03 litru na 100 kilometrů. Samozřejmě za předpokladu, že 508 PSE má na začátku plně nabité akumulátory s kapacitou 11,5 kWh, díky nimž může absolvovat 42 kilometrů v čistě elektrickém režimu. 

Nový koncept pro sportovní vozy

Značka Peugeot, která se opírá o svou historii, rozvoj elektrifikace a strategii „Power of choice“, pokračuje ve svém odhodlání přejít na nové zdroje energií. Model 508 PSE to potvrzuje novým konceptem Neo-Performance vyznačujícmí se odpovědnějším a úspornějším výkonem. „Neo-Performance představují u značky Peugeot zodpovědné sportovní vozy. Jsou dokonalým spojením sportovního charakteru a elektrifikované technologie s nízkými emisemi CO2″, říká generální ředitelka Peugeot Linda Jackson s tím, že „Novak Djoković jako přední světový tenista, pro kterého je velmi důležitá otázka ochrany životního prostředí, je ideálním ambasadorem našeho nového vozu 508 Peugeot Sport Engineered. Odráží se to i v naší nové reklamní kampani, jejímiž klíčovým sdělením je kombinace vysokého výkonu s ekologickou odpovědností.“ 

Novak Djokovič oceňuje elektrifikaci značky Peugeot

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu na svém triku nosit značku Peugeot, a těší mě, že jsem měl tu čest být jedním z prvních, kdo se s vozem 508 Peugeot Sport Engineered svezl,“ uvádí Novak Djokovič a dodává, že jako sportovec a občan, který se velmi zajímá o otázky životního prostředí, s potěšením a přesvědčením podporuje strategii elektrifikace značky Peugeot. „Velmi oceňuji také to, že Peugeot zajišťuje mobilitu hráčů na French Open plně elektrifikovaným vozovým parkem.“

Bohumil Brejžek
Foto: Peugeot

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...