MFF Praha Febiofest: Česká premiéra filmu Minuta věčnosti s Jiřím Langmajerem v hlavní roli

Program druhého dne 28. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest, který až do 24. září uvádí to nejzajímavější ze současné kinematografie, ozdobila česká premiéra filmu Minuta věčnosti. Po červeném koberci se v sobotu 18. září prošli a film divákům představili režisér a scenárista Rudolf Havlík, producent Petr Erben, hlavní dva aktéři Jiří Langmajer s Martinou Babišovou a další členové štábu. „Na Islandu nás bylo devět, takové společenstvo prstenu, a byl to moc hezký zážitek,” zavzpomínala na premiéře Martina Babišová. „Fascinující práce na fascinujícím místě,” dodal Jiří Langmajer. Mezi diváky usedl kardiochirurg Jan Pirk a další hosté.  

Špičkový kardiochirurg Petr (Jiří Langmajer) je velmi uzavřený a introvertní muž. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie (Martina Babišová) má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám při plánované operaci. Po ní se společně vydají na dobrodružnou výpravu na Island. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil. Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si není jistý, jestli neudělal někde chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený, a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí. Opravdu se plánovaná operace podařila? Opravdu Petr vyrazil s Lucií na dalekou výpravu? Ocitá se v situaci, ve které poprvé v životě není jejím pánem, a musí podstoupit tvrdou zkoušku a souboj se svým svědomím a vědomím, aby přišel na to, co se doopravdy přihodilo, a jak se ocitl tam, kde je.

Důvod, proč si pro natáčení zvolil krajinu nespoutaného Islandu, vysvětlil režisér Rudolf Havlík slovy: „Krajina byla třetí hlavní postavou našeho filmu a museli jsme se vypořádat s technickými překážkami, které při normálním natáčení vůbec neřešíme. Island v sobě snoubí divokost a syrovost. Ve vnitrozemí se nacházejí lávová pole, gejzíry, vodopády a ledovce, ale také louky a pohoří, která mají díky klimatickým podmínkám jedinečnou barvu, jaká není nikde na světě.“

Komorní dobrodružné drama Minuta věčnosti MFF Praha – Febiofest promítne také 22. září a v rámci regionálních Ozvěn v Českých Budějovicích, Brně, Prostějově, Zlíně a Ostravě.

You may also like...