Michal Hrůza je narušitel systému, ticha i tmy

Skladatel a zpěvák Michal Hrůza vydává zbrusu novou píseň s videoklipem Světlo do tmy. Ta je první vlaštovkou, která předznamenává stejnojmenné album, jehož vydání se očekává letos v březnu. Michal Hrůza na něj se svou kapelou naváže dubnovým turné po pěti českých městech.

Producent alba Lukáš Chromek o „novém“ Michalovi Hrůzovi říká, že je nyní tvrdší a temnější než kdykoliv předtím, ale že v sobě pořád nese kus naděje.

Motiv k videoklipu byl nasnadě okamžitě. Asociací při poslechu bylo nespočet, a tak bylo potřeba akorát najít ty správné, které budou nejlépe odrážet atmosféru písně. Nad slunce jasné bylo, že hlavním elementem a symbolem bude světlo. „Zkoumali jsme možnosti, jak přenést neony, zářivky, oheň a další zdroje světla doprostřed hlubokých lesů, opuštěných staveb a na nekonečné louky,“ popisuje režisér videoklipu Vojtěch Buchta, který má na svědomí i námět, střih a postprodukci. 

Největší sílu vidí režisér Vojtěch Buchta v Michalových textech. Právě, proto se je snažil vytáhnout z písně a zasadit do prostoru, čímž vznikl motiv postavy putující krajinou, která za sebou nechává poselství pro lidi, co bloudí a stále něco hledají – stejně jako ona „a nachází to v místech na okrajích, uprostřed ničeho, mimo hlavní cesty, a právě tam můžou najít vzkaz, poselství, slovo, myšlenku nebo světlo,“ komentuje příběh režisér.

Světlo do tmy je skladba z autorova velmi důležitého období. „Někdy jsme obklopeni chmurnou tmou, a proto je dobré občas tmu rozbít světlem. Světlo je pozitivnější než tma,“ říká Michal Hrůza a dodává, že „z každé tmy totiž vede cesta ke světlu a o tom je i moje nové album.“

V rámci připravovaného alba vyrazí Michal s kapelou na turné Světlo do tmy Tour 2020.

Máte – li pocit, že si od tmy kolem nás chcete na chvili odpočinout, přijďte se s námi rozsvítit na koncertní turné, které jsme na jaro připravili. Těším se hlavně na to, jak málo stačí ke společně prožitému odpoutání se od některých zbytečností, které nám komplikují život,” vzkazuje fanouškům za kapelu Michal Hrůza.

Za zapůjčení pickupu, kterým Michal putuje horami, bychom rádi poděkovali obchodnímu partnerovi Přerost a Švorc.

Světlo do tmy Tour 2020

3. 4. ČESKÉ BUDĚJOVICE – KD VLTAVA
8. 4. PRAHA – FORUM KARLÍN
15. 4. BRNO – SONO CENTRUM
16. 4. OSTRAVA – BRICK HOUSE DOV
18. 4. KARLOVY VARY – KV ARÉNA HALA MÍČOVÝCH SPORTŮ

Předprodej vstupenek na turné již nyní v síti Ticketmaster

You may also like...