Souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM přinesl zajímavé novinky

Souběh veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM představil kromě novinek oboru nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb a dřevostaveb také trendy, nové technologie i poctivé řemeslo v oblasti vytápění. Akce se konala od 6. do 8. února 2020 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy veletrhů byly automobily značky FORD.

Přesně 178 vystavovatelů ze čtyř zemí uvedlo oborové novinky ve svých expozicích, které zabíraly plochu téměř deseti tisíc čtverečních metrů letňanského výstaviště. „Kromě přehlídky toho nejlepšího z oboru nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb, dřevostaveb a vytápění měli návštěvníci k dispozici také bezplatnou pomoc odborníků v poradenských centrech. Kombinaci trojice veletrhů doplnila akce Střechy Praha,” řekl ředitel obchodního týmu Matěj Chvojka.

Tematickými pilíři v únoru jsou i dostupné dotace pro bydlení a s letošním rokem přicházející nová legislativa, která zpřísňuje některé požadavky na energetickou náročnost budov s platností od 1. ledna 2020. Jednou z expozic veletrhu FOR PASIV byl stánek Státního fondu životního prostředí ČR, který se soustředí na dotační programy – například kotlíkové, dešťovka nebo Nová zelená úsporám, která je navíc partnerem veletrhu. Právě dotacím se věnoval třetí den veletrhu nazvaný Dotační den, v sobotu 8. února, který nabídl sérii přednášek na téma dotačních titulů.

Unikátní technologie i bezplatné poradenství

Komplexní informace o úsporném bydlení návštěvníci získali od profesionálů napříč obory v bezplatném poradenském centru, které organizátoři FOR PASIV připravili spolu s Centrem pasivního domu. V rámci slavnostního zahájení veletržního souběhu ve čtvrtek 6. února byly v Kongresovém sále výstaviště uděleny ceny soutěžní přehlídky energeticky úsporných staveb Úsporný dům 2019. 

Unikátní technologie a novinky z oboru dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů představil v Letňanech veletrh FOR WOOD. Jednou z nich byla expozice NOVATOP, která po premiéře v JAR poprvé zavítala do Letňan. Dvoupatrová stavba prezentuje ojedinělý stavební systém vyráběný v České republice, který kombinuje vyspělou technologii, masivnost a především krásu přírodního dřeva. 

www.forpasiv.cz, www.for-wood.cz, www.for-therm.cz.

FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM 2020 v číslech:

Počet vystavovatelů: 178
Počet zahraničních vystavovatelů: 3
Počet států: 4
Celková výstavní plocha (v m2): 9 600

Střechy Praha 2020 v číslech:

Počet zúčastněných firem: 169 Počet zahraničních vystavovatelů: 14

Zastoupené země: 8 (Česká republika, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Slovinsko)

Celková obsazená plocha: 8 000 m2

Foto: Petr Brodecký

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...