Míra Michálek na kole navštívil devět italských historických měst a ochutnal místní speciality

Moderátor Míra Michálek má za sebou další úspěšnou cyklo jízdu ve žlutém dresu Frekvence 1. Ve čtvrtém pokračování seriálu „Italským venkovem na kole“ projel trasu z Benátek do Milána. Za týden ujel přes 500 km a navštívil 9 nádherných historických měst: Benátky, Padovu, Arquà Petrarcu, Montagnanu, Mantovu, Borghetto, Cremonu, Pavii a Miláno. A samozřejmě ochutnal i spoustu tamních specialit. O své zážitky se dělil s posluchači každý den ve vysílání Frekvence 1 a také na sociálních sítích rádia.

„Krásně bylo všude, ale nejvíc mě asi oslovila Cremona. Město, kde se v 16. století narodily nejen housle, ale také houslový mistr Stradivari. Ve městě s kouzelnou atmosférou se večer schází umělci, kteří hrají na náměstí právě na housle. Hodně mě ale bavila i Pavia. Studentské město plné života se pyšní jednou z nejstarších univerzit na světě, kterou pomáhal vybudovat dokonce Karel IV. Hodně zajímavé a turisty oblíbené je městečko na vodě Borghetto, které je až neskutečně romantické,“ vypráví s nadšením Míra Michálek.

Letos projel dva regiony Veneto a Lombardii, které jsou hodně zemědělské a jedná se vesměs o absolutní rovinu, což pro cyklistu přináší jednu nevýhodu. „Po loňských neuvěřitelných kopcích v Umbrii a Laziu to byl pravda oddech, ale z rovin strašně bolí zadek,“ směje se moderátor a dodává: „Netuším, proč to tak je, ale je to fakt. Navíc si člověk ani na vteřinu neodpočine. Musíte prostě pořád šlapat. Zkrátka každý terén má plusy i mínusy.“

Míra Michálek na své trase ochutnával také spoustu místních specialit, v této oblasti mezi tradiční ingredience patří šalvěj a máslo. „Vzpomínám, jak jsem v Borghettu ochutnal gnocchi ze starého chleba právě s máslem, šalvějí a parmezánem. Dřív to bylo jídlo chudých lidí. V Itálii člověk nevychází z údivu, jak moc dobře můžou chutnat úplně obyčejná jídla,“ shrnuje.

Kam vyrazí příští rok již v pátém pokračování tohoto italského cestovatelského seriálu, ještě neví. „Nicméně po loňském úspěchu belgického speciálu „Cyklistické ráje“ chystám ještě letos v srpnu další speciál. Tentokrát navštívíme další zem, kde se cyklista cítí jak v bavlnce. Těšte se na Dánský speciál,“ prozrazuje na závěr. I z toho speciálu se bude dělit s posluchači Frekvence 1 o své zážitky v živých vstupech každý den ve vysílání Frekvence 1.

You may also like...