Míra Michálek vyrazil na velkou prázdninovou cyklojízdu za krásami střední Itálie

Velký milovník cyklistiky, Itálie a dobrého jídla Míra Michálek vyrazil na velkou prázdninovou cyklojízdu, během které plánuje navštívit nejúžasnější místa střední Itálii. O své zážitky z cesty se moderátor Frekvence dělí s posluchači každý den v ranním a dopoledním vysílání a také na sociálních sítích rádia. 

Moderátor Míra Michálek vyrazil v pořadí již na čtvrtou prázdninovou cyklojízdu ve dresu Frekvence 1. V minulosti absolvoval např. cestu na kole z Česka přes Rakouské a Italské Alpy do Bibione. O rok později pak dojel z Česka k moři do Chorvatska. Vloni pak přejel během dvou týdnů celé Československo od Ukrajiny až k německým hranicím na starém kole, které koupil těsně před cestou za 2 500 Kč. 

Tentokrát však nepůjde o závod na čas z bodu A do bodu B jako v minulých ročnících, ale o pohodový zábavný koncept. „Pracovně jsem si ho nazval „Buon Giorno Česko“ aneb všechny cesty vedou do Říma,“ upřesňuje Míra Michálek.  Tento vášnivý „Italofil, jak moderátor sám sebe s oblibou nazývá, plánuje navštívit nejúžasnější místa střední Itálie. 

Přes rozhlasový éter i sociální sítě vás vezmu do míst profláklých, ale i do neznámých, kam turisté téměř nejezdí. Tahle místa, ve kterých si sáhnete na tu opravdovou Itálii jsou úplně nejlepší,“ slibuje Míra fanouškům Frekvence 1. A ihned s nadšením dodává: „Nahlédneme pod pokličku italského venkova, ochutnáme krajové speciality, protože Itálie je samozřejmě hlavně o jídle a našlapeme stovky kilometru.“ 

Svoji velkou cyklojízdu jízdu odstartoval v sobotu v Římě. Během 10 dní projede okruh přes tři regiony Lazio, Umbrii a Toskánsko, navštíví historická města jako např. Orvieto, Sienu, Todi či Civitu Castellanu. Během cesty přibližuje posluchačům oblíbenou dovolenkovou destinaci Čechů – Itálii trochu z jiného úhlu pohledu, než na který jsou běžně zvyklí. Radí jim pěkná místa, která určitě stojí za návštěvu, ale i jim dává tipy na restaurace, kde se mohou dobře najíst a napít. Doporučuje jim různé místní speciality. A hlavně jako milovník Itálie jim podává tzv. interní zákulisní informace. „Na konci celé cesty nás navíc čeká jeden zvrat, který možná hodně posluchačů překvapí, protože nebude příliš očekávaný,“ doplňuje moderátor.

V sobotu vyrazil směr jezero Bracciano (italsky Lago di Bracciano), kde je úžasné koupání v sopečném  jezeru a nádherná historická města Anguillara Sabazia a Bracciano. V neděli zamířil do další architektonické perly střední Itálie – města Viterbo. Fanouškům Frekvence 1 prozradil, v čem je město jiné než ostatní a proč zde dělají úplně jinak pizzu než všude jinde.

A aby toho nebylo málo, tak pro všechny své fanoušky připravil Míra také zajímavou soutěž na Instagramu. Kdo uhodne kolik „Milovník Itálie“ za cestu ochutná pizz, toho Míra po návratu osobně pozve na večeři do některé z nejlepších italských restaurací u nás.

You may also like...