Mirai odehráli největší koncerty pro auta v zemi, rozezpívali celý areál Dolních Vítkovic

Kapela Mirai v pátek a sobotu odehrála snad největší koncerty pro auta v zemi a možná i na světě..  V areálu Dolních Vítkovic vystoupili muzikanti Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Tomáš Javůrek a Michal Stulík s jedinečnou velkolepou živou show pro více než tisícovku aut a tři tisíce fanoušků. Na rozlehlé ploše, kde se každoročně konají největší festivaly v Česku, kapela Mirai předstoupila na stage s LED obrazovkami a zvuk přenášela přes radiové vlny. Zážitek, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. „Dvakrát jsem měl na krajíčku. Vlastně mám pocit, že to bylo lepší než normální koncert,“ říká frontman Mirai Navrátil. Vše ale klapalo jako hodinky a kapela Mirai tak v Ostravě předvedla vystoupení, jež v současnosti nemá obdoby. Nejsilnější zážitky ze dvou večeru zachytily také kamery a Mirai nyní video pouští jako vzpomínku do světa.

Hrát pro auta, a ne pro lidi bylo pro všechny zúčastněné nové a zažili tak své poprvé. Evidentní bylo, že fanoušci měli radost, že jsou na koncertě a kapela byla nadšená, že po několika měsících stojí opět na pódiu.„Z mé strany to naprosto předčilo očekávání. Já osobně jsem měl trochu strach z přenosu, který byl opravdu jen přes radiové vlny – chápejte, že jinak tam prostě bylo ticho. Na pódiu nebyl žádný sound system. Nula!“ popisuje Mirai Navrátil.

Auta s kapelou spolupracovala úžasně. „Všichni troubili, blikali, stěrače stíraly. Za ty dva večery máme v sobě ryzí euforii.“ přibližuje atmosféru Mirai. Interakce patří k nejzásadnějším aspektům živého vystoupení a zde byla dle slov kapely jako z jiného vesmíru. Dechberoucí zážitek byl, když si nás naladili i všichni ti, kteří se podíleli na organizaci, včetně policie, záchranářů, hasičů, a na konci začali úplně všichni blikat. Bylo to krásný!“ vzpomíná Mirai.

Z pohledu logistiky tolika aut byly obavy z parkování a odbavení, proto se brány otevřely už v 17 hodin. „Šlo to ale hladce a už před sedmou byl oba dny vlastně plný plac. Hodně nám všichni pomáhali včetně Policie, která odvedla skvělou práci,“ komentuje Mirai.

Za dva dny na Mirai do Ostravy přijelo tisíc aut a přibližně tři tisíce fanoušků. Je tedy možné, že vzhledem k celosvětové situaci odehrála kapela 15. a 16. května 2020 největší koncerty na světě. Jestli bude možnost vidět show Mirai z auta ještě někdy, se uvidí. Kapela o tom zatím přemýšlí. Nyní se Mirai připravují na nabitý podzim, plánují halové turné na podzim roku 2021 a začínají pracovat na třetí studiové desce. 

Foto: Cousins production

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...