Mladé 2021 – první vína letošního ročníku jsou již v prodeji

Vinaři z Annovino Lednice připravili první letošní vína s předstihem, ve středu 13. října se stočila a míří za svými zákazníky do celé České republiky. Umožnuje to moderní technologie vinařství.

Letošní rok pro nás nebyl z hlediska počasí ideální, ale i tak se můžeme těšit na další unikátní ročník, je to rok návratu ke klasickému výrazu moravských vín, vína budou svěží, ovocitá a se živou kyselinou. Pro naše zákazníky ovocnou Mullerku ve spojení s výraznou Chardonkou a voňavý Muškát moravský“ sdělil ing. Roman Žďárský, jednatel ANNOVINO Lednice. Vinařství je zhruba ve 2/3 vinobraní, na vinohradech ještě dozrávají například hrozny Pálavy či Ryzlinku vlašského. Hrozny mají letos i díky příznivému počasí v září a říjnu lepší kvalitu než v loňském roce: Ta loňská získala v  soutěžích v  6 šaržích velkou zlatou medaili a dalších 26 šarží vín z ANNOVINA zlatou medaili na prestižních výstavách doma i v zahraničí. Kvalita vína by měla být i díky technologii řízeného kvašení s individuálnímu přístupu k jednotlivým šaržím hroznů a vína na kvalitativně ještě vyšší úrovni než loni a s převahou přívlastkových vín.

Mladé je ochranná známka společnosti Annovino Lednice a představuje první vína nového ročníku, elegantní, svěží, hravá a na rozdíl od Svatomartinských vín mohou být polosuchá, proto jsou zákazníky tak oblíbená.

ANNOVINO Lednice

Rodinné vinařství se sídlem v Lednici celoročně přátelsky otevřené všem milovníkům vína a Lednicko- valtického areálu. Zpracovává hrozny z unikátního terroir s vápencovým podložím tvořeným zkamenělinami prehistorických moří. Vína jsou šťavnatá ovocitá a s příjemnou mineralitou, oceňovaná na četných tuzemských i zahraničních soutěžích. Vinařství s titulem Champion TOP Vinařský cíl České republiky zve k prohlídkám, ochutnávkám a piknikům v nádherném prostředí areálu vinařství se stylovou pergolou a zahradou Amonit, přístavem na romantické Zámecké Dyji a Stellplatzem pro karavany.

Mimochodem originální budova vinařství nese Český rekord.  Je totiž největší stavbou postavenou ze zkamenělin mušličkového vápence z pradávných moří. Část těchto kamenů pochází přímo z vinohradů. Dalším českým rekordem je stylový nábytek ze dřeva starých sudů. Raritou jsou tzv. Ledničtí dřevění koníci – pro radost malých i velkých návštěvníků. Ve vinotéce naleznete také vinařskou expozici a sbírku zkamenělin, která vznikla ve spolupráci s regionálním muzeem Mikulov.

Součástí vinařství ANNOVINO je Valtické Podzemí, unikátní labyrint historických vinných sklepů.

Minulost chodeb však sahá až na konec 13. století, kdy za tehdejší hranicí Valtic vyrostl minoritský klášter. Podoba podzemí se později měnila s přibývajícími usedlostmi a novými sklepy měšťanů.

Dnes celý komplex úzkých chodbiček i rozlehlejších místností měří něco kolem 900 metrů, což však zdaleka nemusí být konečné číslo. Celá řada dalších sklepů se totiž nachází v blízkosti těch v současnosti otevřených. „Ty můžeme v budoucnu také propojovat,“ říká marketingový ředitel vinařství ANNOVINO Petr Krejčík.

Můžete sem zamířit na pravidelné programy, objednat si degustaci vína, firemní večírek nebo si sklepení plné zajímavých artefaktů jen tak „nasucho“ prohlédnout. Největší fanoušci mohou kus podzemí získat i pro sebe. Stačí si zde nakoupit alespoň za 5 tisíc korun a dostanete klíč od soukromé kóje i části labyrintu. To abyste sem mohli kdykoliv přijít a vychutnat si třeba lahvinku s přáteli. Svoji kóji tady mají i známé osobnosti.

 

You may also like...