Astrologovo pondělí 18.10.2021 – Merkur i Jupiter se otáčejí dopředu

Nový týden, nové aspekty? Ani tak docela ne … Merkur i Jupiter se zastavují a chystají se do otočky opět dopředu. Pak přijdou tedy nové podněty. V hodinách a dnech před otočkou ze zpětného pohybu do přímého je planeta zpravidla nejslabší a její funkce dost nefungují. Dneska tedy můžeme čekat zastavení a opatrnou obrátku dopředu.

Co se může tak obrátit? Pravděpodobně procesy, kt. delší dobu stagnovaly, události, jež stály, záležitosti, které byly odkládané. Vázla komunikace, zpomalovala se domluva, nedalo se dovolat, nepsalo se. Poté, co se otočí Merkur ve Vahách, dá se čekat podpora a rozvoj vztahů mezi lidmi, ale i dohod, domluv, smluv. Začne se postupně plnit to, co bylo přislíbeno i když asi ne úplně všechno. Začneme být ve spojení, vztazích atd. konkrétnější, sdílnější a budeme obecně hledat odpovědi na otázky. Leckde je budeme muset vydolovat z velké hloubky zapomnění nebo odstrčení.
Po otočce Jupiteru se vrátíme ve svém životě k iniciativě. Jupiter byl retrográdní o dost déle než Merkur, couvá už od července. Opět s námi budou mluvit naše plány a zase začneme hledět na budoucnost jako na přítele. Jup se otáčí ve znamení Vodnáře, zdá se, že opět se pozornost přenese na společenskou rovinu, kde se od července záležitosti děly tak na půl plynu a spíš jen musely reagovat na konkrétní podněty. Nyní se zase začnou vynořovat různé nápady v podobě experimentů s lidmi a pokusných balónků na téma co by vše šlo ještě vymyslet a zorganizovat. Na druhou stranu můžeme doufat v to, že se někdo konečně začne zabývat ožehavými otázkami dneška.

Slunce ve Vahách a Pluto v Kozorohu se setkávají v kvadratuře. Tento aspekt přináší ticho ve vnějším světě a pořádný hukot uvnitř nás. V řadě případů je ukázáno, jak fungujeme a co se nám děje. Jsme konfrontováni s nepříjemnými aspekty našeho života a je dobré najít nějaké návody na jejich řešení. protože kvadratura se děje ve Vahách a Kozorohu, jsou to spíš soft verze krizí. Nejsme jimi úplně pohlceni a hledáme řešení spíš v podobě plánů, předsevzetí a dlouhodobých úkolů. Situace může zhoustnout až během úplňku (středa kolem čtvrté odpoledne), kdy po nás svět bude chtít přece jen, abychom to důležité už vyřešili nebo k tomu zaujali jasný postoj.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

 

You may also like...