Moderní trendy v péči o domácí mazlíčky

Péče o domácí zvířata se velmi rychle rozvíjí. Lidé se obecně více zajímají o své zdraví, složení potravy, udržitelnost či moderní technologie a toto se pomalu začíná promítat i do oblasti chovatelství.

Jaké jsou současné moderní trendy? 

Ekologie je důležitá

Udržitelnost dorazila i do segmentu pet foodu. Lidé se snaží ekologicky přemýšlet také při chování pejsků a koček či jiného drobného zvířectva. Rozrůstá se bezobalový nákup granulí či recyklovatelných obalů.  Lidé se stále více zajímají o složení toho, co sami jedí, a to se odráží í na tom, že více kontrolují obsah krmiva u svých zvířat.  Chovatelé stále více kupují produkty, které mají přírodní složení, neobsahuji tolik chemie či umělých dochucovadel jako je například sůl. „U nás se toto promítá v přístupu k obnovitelným zdrojům ve výrobě, maximálním využití solární energie a co nejmenší spotřebě. Zároveň se například snažíme vybírat recyklovatelné obalové materiály a postupně vše směřovat k větší udržitelnosti,“ říká majitel značky krmi Jiří Švihálek z Yoggies.cz.

Lisování za studena

Pojem „lisované za studena“ známe především z etiket na olivový olej. Velmi populární tato metoda začíná být i u krmiv pro psy a kočky. Stále více firem vyrábí granule, které neprojdou tepelnou úpravou tzn., jsou připravované při teplotě max. 38°C. Tento proces umožňuje zachování cenných živin, které jsou jinak při vysokých teplotách ztraceny. Díky tomu jsou granule plné autentické chuti a živin. Dalo by se říci, že se jedná o takový sušený BARF.

Roboti na úklid kočkolitu

Technologický pokrok a inovace je součástí i zvířecího světa. Na trhu existuje spousta „chytrých“ zařízení, které pomohou například při zaběhnutí pejska. Populární jsou GPS obojky, které informují o aktivitě a poloze zvířete. Pro psi „útěkáře“ jsou vhodné elektronické ohradníky. Novinkou jsou i chytré pelíšky s tepelnou termoregulací na dálkové ovládání. Majitelé koček zase uvítají elektronické dávkovače krmení, ty se hodí, pokud máte kočky, které se dožadují brzo ráno granulí. Úklid po kočkách patří asi k nejméně populárním úkolům každého majitele kočky, proto je velmi praktickým doplňkem samočistící chytrý kočkolit.  Ten po vykonání potřeby kočky sám vyčistí hrudky do připraveného pytlíku a připraví novou podestýlku.

Pokud máte doma pejska, který je často sám doma, tak mu pořiďte robotického kamaráda Rockiho, kterého můžete odkudkoliv svým telefonem pohodlně ovládat. Rocki má v sobě zabudovanou kameru, a tak lze pejska pozorovat, dávat mu pamlsky či si s ním různě hrát, protože robot se může přes aplikaci sám rozpohybovat.

You may also like...