Muzeum Karlova mostu připravilo výstavu betlémů „Vánoční kouzla a pověry“

Pro mnohé patří návštěva Muzea Karlova mostu v adventním čase neodmyslitelně k Vánocům. Každoročně muzeum svým návštěvníkům nachystá pod stromeček i něco nového. Tento rok se můžete těšit na expozici s názvem „Vánoční kouzla a pověry“. Najdete zde ukázky známých zvyklostí. Uvidíte například lití olova, nebo pouštění skořápek, ale i zvyky méně známé. Součástí výstavy je i prostřený štědrovečerní stůl se všemi tradičnímu rituály.

Muzeum opět představí své unikátní betlémy. Jedná se především o slaměný betlém v životní velikosti polského umělce Andrzeje Wrzecionka a Vltavský rybí betlém, zapsaný v České knize rekordů. Dále se můžete těšit na Africký betlém z ebenového dřeva, Námořnický betlém, či betlém z kukuřičného šustí.

Vernisáž výstavy byla plánována jako každý rok na první adventní neděli, tedy na 29. 11. 2020. Z důvodu vládních opatření a současné nepříznivé situace, je tato slavnostní událost bohužel zrušena. Pro širokou veřejnost bychom výstavu rádi otevřeli hned jak to bude možné. Na návštěvu muzea můžete vyrazit až do 2. února, tedy do svátku Hromnic

Návštěvník mimo jiné uvidí unikátní nejstarší JEZUITSKÝ BETLÉM v České republice z Žirče. Dále jsme pro vás připravili sbírku betlémů z celého světa zapůjčenou Řádem bosých Karmelitánů z kostela Panny Marie Vítězné od Pražského Jezulátka.

Vstupné: 170 Kč / dospělí, 85 Kč / dítě od 6 do 15 let.
Muzeum Karlova mostu, Křižovnické náměstí 3, Praha 1

You may also like...